2017. április 21. írta: Bécsi Örs

Lecsapott a Warriors-cunami, Történelmi feltámadás a Cavs-től, Alázás a Bucks részéről

Nagymenők

John Wall-nak nagyon megy az idei Playoff. Mi sem bizonyítja jobban, mint hogy megint bekerült "Nagymenők" rovatunkba!?:

Myles Turner berántotta a Playoff egyik legnagyobb zsákját. Előbb elhibázott egy dobást, majd a támadó lepattanót leszedve, úgy áttömte Tristan Thompson-t, hogy öröm volt nézni. A kispad persze teljesen megőrült a látottaktól.

Turner tömésére, LeBron James zsákjával akartam reflektálni, de az Istenért nem találtam meg a neten, annyit zsákol a pali. Nagy örömömre viszont lett egy kép róla, amiből azért kiderül, hogy mekkora bombáról lehetett szó...

A pulcsitesóm és egyben egyik kedvencem, Giannis Antetokounmpo, kitett magáért és megint kiosztott egy bődületesen nagy blokkot. Nem szeretnék tőle soha pofont kapni, annyi szent. :D

Statisztikus(s)ok

Russell Westbrook sorra hozta az Alapszakaszban a rekordokat és nincs ez másként a Playoff-ban sem:

• 51 pontos 10 lepattanós és 13 asszisztos tripla-duplája a legtöbb pontot hozó TD az NBA Playoff-ok történetében.
  • 43 darab mezőnykísérlete, pedig egy bizonyos Michael Jordan óta, a legtöbb gyűrűtámadás egy Playoff meccsen.

Mindezt árnyékolja, hogy megint kikaptak a Houstontól és hogy a negyedik negyedben, 18-ból 4-szer talált be, míg a tripla vonalon túlról 7-ből egyszer.
Megkérdezték, hogy érzi magát az 51 pontos TD után, mire egyszerűen válaszolt: "Le se szarom a statisztikáimat. Kikaptunk..."

Ugyanezen a meccsen, James Harden is villogott a túloldalon, így végre méltón feszülhettek egymásnak az MVP-várományosok. Harden 35 pontjával és 8 asszisztjával állt csapata élére és nyerte meg a meccset a Rockets-nak.

LeBron James megirigyelte Westbrook-tól a tripla-duplákat és ő is robbantott egy 41 pontot 13 lepattanót és 12 asszisztot. Ez neki sem volt elég és megelőzte a Playoff-okat tekintve Kobe Bryant-et, két statisztikában is. LeBron-nak már most több bedobott pontja és hármasa van a Rájátszásokban mint valaha volt a Lakers emblematikus figurájának. Ezzel a két vonatkozó toplistán, a harmadik helyre lépett fel James és nagyon úgy néz ki, hogy zsinórban HETEDIK döntőjére készül és kurva komolyan veszi.

Swag, Yolo, Cukiságok

Több, az előző 48ers részben megírt történésnek lett folytatása. Kezdjük az elsővel (igen, ezt leírtam... nehéz lenne nem az elsővel kezdeni):
Az ujjmutogatós Marcus Smart-ot 25 000 ropogós zöld hasúra büntette a Liga, mert középső ujjával jelezte az elégedetlenkedő szurkolóknak, hogy bizony bekaphatják amit csak akarnak és főleg amit nem. Brad Stevens, Smart edzője szerint, elfogadhatatlan játékosa reakciója a történtekre és valószínűleg el fog beszélgetni Marcus-szal.

David Fizdale-t, aki az interjú közben fakadt ki a játékvezetésre, 30 000 dollár befizetésére szólította fel a Liga. Játékosai egyből kiálltak mellette és mondták mentoruknak, hogy ők összedobják helyette a büntit. Akkora hős lett az interjú után Fizdale-ből, hogy örömujjongás fogadta a csarnokban a tegnap esti meccsen, amiért kiállt játékosaiért.
Fizdale kihasználta, hogy foglalkoznak vele és elmondta, hogy panaszt tesz a Ligának, mert szerinte Kawhi Leonard bizony nem ember. Szerinte nem fair, hogy kiborgokkal áll ki ellenük a San Antonio. Mondjuk elnézve Leonard kézméretét, van benne valami:

bighands.gif_479x291

Kristaps Porzingis, a New York Knicks magas embere nem ment el csapata záróinterjújára. Kristaps mindenkit megnyugtatott, hogy szeret NY-ban játszani és maradni is akar, csupán az nem tetszik neki, ahogy a Knicks alakul. Phil Jackson egyből lenyugtatott mindenkit a picsába, hogy ura a helyzetnek, mert ugyanezt már eljátszotta Kobe Bryant is annak idején. Jackson viszont nagyon sokak szerint egy valamivel tudna segíteni elnöklése során a Knicks-nek, ha minél előbb eltakarodna a büdös francba és szögre akasztaná a szemüvegét. Annak tudtában, hogy a csapat legnagyobb sztárjának (Carmelo Anthony) idegrendszerével baszakodott egész évben, én is maximálisan támogatom a mozgalmat! #ripcarmelonyk

Összefoglalók

Washington Wizards - Atlanta Hawks 109 - 101

(a párharc állása: 2-0 a Washington-nak)

Too easy... Sallangmentesen, végig mosolyogva húzta be második győzelmét a Wizards. Nem tudtak úgy istenigazából meglépni egyszer sem, sőt.. a Hawks át is vette a harmadik negyedben a vezetést, de nem estek kétségbe és John Wall vezetésével végül simán behúzták a győzelmet.
Tudom, hogy a Hawks képes mélyrepülésekre, de nem úgy érkeztek a Playoff-ba, hogy ennyire ne kelljen őket komolyan venni. Kiváncsian várom mit hoznak Atlanta-ban a csapatok. Csoda lenne, ha 4-0-val zúgnának tovább a Fővárosiak.

Houston Rockets - Oklahoma City Thunder 115 - 111

(a párharc állása: 2-0 a Houston-nak)

Majdnem majdnem majdnem majdnem... Három és fél negyeden keresztül vezetett az OKC és a végét már nem bírták. Kellett hozzá Westbrook hanyatlása a negyedik negyedben (így is vállalt 15 pontot) és a Rockets hármas szőnyegbombái. Nem tudom, lesz-e még ennyire közel az Oklahoma a győzelemhez, de sokkal nagyobb mellénnyel állíthattak volna haza a parkettra 1-1-gyel mint 0-2-vel. Ha tovább akarnak menni, Westy-től istentelen nagy rekordokra kell még számítani és valakinek elő kell még lépnie a csapatból!

Golden State Warriors - Portland Trail Blazers 110 - 81

(a párharc állása: 2-0 a Golden State-nek)

Nem fogom fikázni a Warriors-t, de olyan nehéz őket nem utálnom :'-(. Gyűlölöm, ha valamiben ennyire nincs kihívás. Nem elég, hogy fényévekkel jobbak a Portland-nél, de még azt is megtehetik a RÁJÁTSZÁS-ban, hogy pihentetik a hetekig sérült ászukat, Kevin Durant-et. Mi történik egy csapattal ha leszedjük az egyik elsőszámú tűzerejét? Gyengébb lesz. Erre ezek a kis buzik, meg ennek homlokegyenest borítva minden épelméjűséget, 29-cel verik az ellenfelüket. KIAKASZTANAK!

Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 114 - 119

(a párharc állása: 0-3 a Cleveland-nek)

Keményen beleállt a meccsbe a Pacers és nagyon megtolták az első félidőt. Az első két negyedben 37-37 pontot dobtak és átrohantak a Cavs-en. Már 27 ponttal is vezettek, de ez sem bizonyult elégnek LeBron James-ék ellen, aki magából kivetkőzve ordított társaival a pályán (képzelhetjük mi ment szünetben az öltözőben...). Jöhet a közhely, hogy: "Sose becsüld le a Bajnok szívét." Ez most sem volt másként és a második félidőt pedig, a Cleveland húzta be kegyetlenül és hoztak 35-35 pontot negyedenként.
Kiélezett lett a vége és nem segítette a Pacers helyzetét, hogy a bírók nem fújták be J.R. Smith fault-ját Paul George-on az utolsó percekben és a Cavs jöhetett bedobással. Ezzel együtt, sem szabadna elengedni egy ekkora vezetést és be kellett volna húzniuk George-éknak a győzelmet, még a tavalyi bajnok ellen is...

Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 104 - 77

(a párharc állása: 2-1 a Milwaukee-nak)

Azt hiszem, mindent elmond a meccsről, hogy az első félidőben dobott, toronto-i 30 (!!!!!!!!!!!!!!!!!) pont, a Playoff-ok történetének leggyengébb félideje. Utána se nagyon rázták fel magukat a raptorok, mert három negyed után álltak 46 ponttal.
Nem úgy a Bucks. Mindenki lesajnálta őket, hogy nagyot mentek az Alapszakaszban, de a legjobb formában lévő Toronto ellen, jó ha nyernek egyet. Ehhez képest, rommá alázták most őket és vezettek már ellenük, 34 ponttal is. Ekkora pofonból idegenben biztos nem fog felállni a Raptors és onnan már csak egy kell majd a Bucks-nak a négy nyert meccshez. Lehetetlen helyzetbe hozták magukat DeMar DeRozan-ék.

Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 105 - 94

(a párharc állása: 1-2 a San Antonio-nak)

MEGLEPETÉS!!! Nem gondoltam volna, hogy egyáltalán egyet is nyerni fog a Grizzlies a Spurs ellen. Úgy néz ki, tényleg a javukra fordították, edzőjük harcosságát és kiakadását. Átgázoltak a San Antonio-n. Igaz, hogy ez az eredményen nem látszik, de nagyon haraptak az este a macik és szerintem most érkeztek meg a Playoff-ba. Azon sem lepődnék meg, ha szoros lenne a párharc vége. Mindenesetre a károgóknak is jót tesz a Grizzlies feltámadása, mert sokan unalmasan néztek a 85 milliomodik Memphis - San Antonio párosításra.