Labda-Labda.blog

Csillag (és új bajnok) születik a Bundesliga idei küzdelmeiben?

Elrajtolt a német elsőosztályú bajnokság

2016. augusztus 28. - piritoskenyer

Pénteken vette kezdetét a német élvonalbeli labdarúgó bajnokság a címvédő hazai szereplésével, majd szombaton hat találkozóra kerítettek sort, vasárnapra két meccs maradt.

Dortmund - Mainz 2:1

Remek iramban, pörgősen indult a mérkőzés, melyen Reus és Götze nélkül volt kénytelen felàllni a Dortmund.  Így is egy kreativitásban és gyorsaságban erős kezdőt sikerült kiállítania Thomas Tuchel mesternek. A nyáron érkezett Dembele, Rode, Schürrle trió a támadósorban, a Barcelona-tól érkező Bartra a védelemben kapott szerepet. Dembele gyors megiramodásaival, cseleivel, jó átadásaival vétette magát észre. A holland AZ Alkmaar-tól érkező fiatal francia villámgyors, nagy barátságban van a labdával, jól cselez és passzjátékban is megállja helyét, de a második félidőben olykor egy sikertelen csel, vagy lestoppolt megiramodás után durcásnak, flegmának tűnt és mintha percekre elment volna a kedve a játéktól. Ezeket a rossz szokásait kell levetkőznie, és a kapura veszélyes és kreatív játékával ékköve lehet az alakulatnak, igazi sztárjátékos válhat belőle, aki a világ 5-10 legjobb labdarúgója közé kerülhet.

A Dortmund próbálkozásai mellett a Mainz csapata is az ellenfél kapuja előtt találta magát párszor az első félidőben, a gólszerzési kísérleteket Bürki magabiztosan védte. Sugárzott az önbizalom ezekben az időkben a dortmundi kapusról, aki biztos pontja lehet ennek a gárdának. Nem úgy a Bartra - Papasthatopoulos belső védő kettős, akik bizonytalannak tűntek, lehet, hogy még nincs meg az az összeszokottság kettejük között, ami a jó teljesítményhez szükséges, de ha ehhez a meccshez hasonló produkciót nyújtanak több mérkőzésen, akkor a sárga-fekete együttes nem lesz bajnok. Amire pedig jó eséllyel pályázhat, ugyanis hiába érezhető, hogy a Bayern München bivalyerős, a dortmundiaknak is rendkívül jó keretet sikerült összerakni, sikerre éhes, tehetséges, fiatal és jó játékosokkal. Szinte minden posztra van két remek opciója a vezetőedzőnek. Habár a Dortmund nem rendezett olyan futballfesztivált az idénykezdeten, mint a bajor sztárcsapat, mely pénteken a Werder-t páholta el 6:0-ra az idénynyitón, de, mint Tuchel mondta, még két plusz hétnek örült volna, hogy összegyúrja a gárdát, így ha egymásra hangolódnak a játékosok, akkor igazán jó csapata lesz Dortmund városának. Amennyiben a sérülés miatt hiányzó Götze, Reus duó is bevethető lesz, esetleg a régóta maródi Subotic is visszatér, akkor tényleg hasíthat a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában a sárga-fekete együttes. A védelmet kell rendben szedni, fentebb már leírt okok miatt.

Abumeyang duplája (az első félidőben fejjel, a második játékrész hajrájában tizenegyesből talált be) a csatár önbizalmára kiváló hatással lehet és a csapatnak is jól jött, hogy győzelemmel kezdtek. Schürrle jó játékával, gólpasszával és a kiharcolt büntetővel szerintem a mérkőzés embere címet kiérdemelte, a végén bekapott gól azonban egy intő jel volt a házigazdáknak. 3-4 gólos győzelem is kerekedhetett volna a mérkőzésből, mert a két csapat között van ekkora különbség, de ezen az összecsapáson nem mutatkozott meg teljesen. A második félidő kissé álmosítóra sikerült, pedig csak a végén lett meg a kétgólos hazai vezetés, de mindent összevetve a Borussia uralta a találkozót és megérdemelten nyert.