Goldenboy és a két "öregfiú"

Ibra-CR7-Golden boy

2020. november 23. - Highlightbrah

Üdvözletem ismét!

Ebben az írásban három olyan játékosról lesz szó,akik már vagy éveken keresztül meghatározó alakjai a futball világának vagy éppenséggel úgy betörtek a sportág szerelmesei tudatába mindeössze 19-20 évesen, ahogyan arra senki sem számított! Egész pontosan Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic , valamint Erling Halaand lesznek ezen cikk főszereplői, természetesen az írásom alátámasztásaként videókat is linkelek nektek! Tartsatok velem!

Zlatan Ibrahimovic - Ibrahimovic karrierje hosszúra nyúlik vissza, ugyanis a svéd csatár immáron 39 éves és még mindig top formában játszik. Nem régiben tért vissza ahhoz a klubhoz, amelyben eltöltött korábban két évet (2010-2012) és 61 meccsen 42 gólt szerzett. Pontosabban az AC Milan együtteséről beszélek, ahova a 2019/20as idényre tért vissza 18 meccs és 10gólos teljesítménnyel, ám ezt az idei idényben már túl is szárnyalta, ugyanis jelenelg 6 meccsen 10 gólnál jár. Az utóbbi meccsen egy 10éves nyeretlenségi sorozatot tört meg, ugyanis az AC Milan 10 éve képetelen volt nyerni a Napoli otthonában, de ezt most Ibra duplájával sikerült nekik megtörni és 3-1es arányban megnyerték a mérkőzést! Zlatan teljesítményéről a videót itt találjátok

Cristiano Ronaldo - CR7-ről sok pletyka terjed mostanság, a klubváltásáról, a teljesíményéről, arról, hogy hamarosan le kellene tennie a cipőt. Ronaldo jelenleg 35 éves és 2018óta a Juventus csapatát erősíti, ahol kétségtelen, hogy képes bármely meccset megfordítani, vagy ha kell az egész csapatot magával húzni a győzelem mezejére! Izgatottan várjuk a következő CR7 meccset, reméljük nem fog tündökölni a Ferencváros ellen kedden! Aki úgy gondolja, hogy abba kellene hagyni már mert "kiöregedett" annak ajánlom figyelmébe a tavalyi, valamint idei év statisztikáit, amely alapján 2019/20-as idényben 33 meccsen 31 gólt szerzett az idei idényben pedig 5 meccsen 8 gólnál jár és az utóbbi két gólját szépen meg is mutatom nektek, ugyanis épp a hétvégén nyert a Juventus a Cagliari ellen, ahol Ronaldo duplájával lett 2-0 a végeredmény, íme

Erling Haaland - Haaland úgy tört be a tudatba, hogy először a Red Bull Salzburg csapatában, az osztrák első osztályban vágta a gólokat és a Dortmund szokásaihoz hűen , meg is kereste és megvette a fiatal játékjogát. Tudni illik a Dortmund valamelyest híres is erről, hogy fiatal játékosokat "kinevel", többek között Haaland is ezért érkezett, viszont úgy berobbant, hogy az első meccsén egyből mester hármassal indított az Augsburg ellen a tavalyi szezonban. A 2019/20-as idényben 15 meccsen 3 gólt szerzett, az idei szezonban pedig 7 meccsen 10 gólnál jár, valamint a Bajnokok Ligájában is szerzett 3 meccsen 4 gólt, ami elképesztő a 20éves tehetségtől. Nem véletlenül nyerte meg a Golden Boy díjat, melynek szavazásán Szoboszlai Dominik a 8. helyezést érte el, ami ugyancsak hatalmas és figyelemre méltó dolog! Visszatérve Haalandra, aki az elmúlt hétvégén a Hertha otthonában játszott és amikor a hazai csapat 1-0 győzelemre állt, ő hirtelen 15 percen belül vágott 3 gólt és egy negyedik is besikerült egy pár perccel később, ami azt eredményezte , hogy 22perc alatt 4 gólt lőtt mindössze 20 évesen. A végeredmény ezzel 5-2 lett a Borussia Dortmund javára, íme