10 emblematikus hely Bostonban

img_8026_jpg.jpg

A Camp Leaders programjának köszönhetően sikerült 2017 nyarát egy Massachusetts állambeli gyerektáborban dolgozva töltenem, ennélfogva pedig a következő hetekben igyekszem összedobni néhány rövid képriportot az Egyesült Államokban látottakból.

Úgy gondoltam célszerű időrendi sorban haladni, így Bostonnal nyitom a sort, melyet 3 hét kölcsön kocsiért könyörgés után augusztus 10-én, egy szabadnapomon sikerült felkeresnem, s ahol mindössze 5 órát sikerült eltöltenem, de hála az ún. Freedom Trail-nek a főbb látnivalók ennyi idő alatt is megtekinthetők.

1. Mielőtt rögtön a belvárosba mennénk, a piros metróról leszállva járhatunk egy kört a méltán híres és nagy múltú Harvard Egyetem kampuszán. 1636-os alapításával ez az Egyesült Államok legelső és máig a világ egyik legmagasabb színvonalú egyeteme. Mivel az első professzorok Cambridge-ből érkeztek a helyszínre, így az épületcsoportot körülölelő városrészt is Cambridge-nek nevezték el. A képen az egyetem fő könyvtára látható.

img_8033_jpg.jpg

2. A metrók találkozásánál megérkeztünk voltaképpeni belvárosba, ahol a State House elől el is indul a Freedom Trail, ami nem más, mint a városban található, történelmi jelentőséggel bíró helyszíneket, köztereket, templomokat és egyéb épületeket összekötő, szó szerint az útburkolatba ágyazott vörös csík. 1951-ben hozták létre és alig két évvel később már évi 40.000 ember látogatta. Ami a Massachusetts State House-t illeti, 1798-ban készült el és az állami bíróság mellett kormányirodáknak ad otthont. Fa kupoláját az évtizedek alatt rézzel borították, számtalanszor átfestették, legutóbb, 1997-ben pedig vékony, 23-karátos aranylemezekkel ékesítették. 

img_8075_jpg.jpg

3. Gyakorlatilag az előbbi épülettel szemben terül el a Boston Common, mely 1634-es nyitásával a Államok első városi parkja és egy időben még tehenek legelésztek a belváros szép nagy szeletét kitevő 20 hektáros telkén. Itt található a Park Street Church is, mely 1809-ben nyílt meg és máig aktív konzervatív gyülekezeti templom.

img_8071_jpg.jpg

 4. Következő jelentősebb állomásunk az Old South Meeting House, mely 1729-től közel 150 évig templomként funkcionált, ezután pedig múzeummá avatták, mivel 1773 december 16-án, több mit 5000 ember részvételével itt szerveződött a bostoni teadélután.

img_8102_jpg.jpg

5. Innen pár saroknyira áll az 1713-mas építésével az USA egyik legidősebb középületének számító Old State House, mely az egész túra során talán az egyik legjelentősebb. Kifejezetten annak fényében, hogy mára körülnőtték a jórészt eredeti, girbe-gurba és szabálytalan utcahálózatra nőtt, akár több tíz emeletes a múlt század különböző időszakaiban épült épületek. 

img_8134_jpg.jpg

6. Egy utcával lejjebb a vízparthoz közel tornyosul a Faneuil Hall, mely 1743 óta kulcsfontosságú piactér és találkozóhely volt, Samuel Adams és James Otis pedig itt tartották a függetlenséget hirdető beszédeiket.

img_8140_jpg.jpg

7. Rögtön emögött nyúlik el a híres Quincy Market, mely a XIX. század első felének legnagyobb piactere volt. Noha nem tartozik a Freedom Trail-hez, megközelítőleg pont félúton van, így érdemes beugrani egy ebédre, vagy szuvenírt keresni a több tucat árus kirakatát böngészve.

img_8153_jpg.jpg

8. Továbbhaladva eljutunk North End-re, mely a maga nem egészen 1 négyzetkilométeres területével valódi kis kincsesláda a városban. A környék az első telepesek 1630 tájékán való megjelenése óta folyamatosan lakott, ma pedig Boston Kis Itáliájaként létezik az ide bevándorló olasz népességnek köszönhetően. Számtalan remek étterem és érdekes építészeti megoldás vár, csak legyen időnk befogadni. 

img_8204_jpg.jpg

9. A folyó túloldalán a Freedrom Trail ketté ágazik, így itt megtekinthetjük a USS Constitution hadihajót vagy mehetünk rögtön a Bunker Hill emlékműhöz. Időhiányban az utóbbit választottuk, a domb megmászását követően pedig megpihentünk egy keveset a 67 méter magas, egyébként meg is mászható márványobeliszk tövében, melyet az itt zajlott, 1775-ös angol-amerikai összecsapás emlékére emeltek a XIX. század közepén.

img_8282_jpg.jpg

10. Már a belvárosból kifelé tartva érkezünk meg utolsó állomásunkhoz, a Fenway Park stadionhoz, amely 1912 óta hazai pályaként szolgál a híres Boston Red Sox baseball csapatnak. Sajnos bemenni nem volt már időnk, de a szomszédos sportboltban mindent megkaphat az ember, amire szurkolóként valaha vágyhat, s annak kiállítótermében akár játékosok mezeire is licitálhat.

 img_8300_jpg.jpg

Egyelőre itt zárnám a sort, legközelebb New York képeivel jelentkezem. 

A bejegyzés trackback címe:

https://huntasztikus.blog.hu/api/trackback/id/tr5613305619

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Kolispotting 2017.11.19. 19:57:00

A hatodik képre simán azt hittem, Dél-Manhattan, a Battery Park környéke: iranynewyork.hu/del-manhattan-latnivaloi/#delmanhattanlatnivaloi

Richard J. Luczi 2017.11.24. 04:15:20

@Kolispotting: Valóban hasonlít :D A Battery Park mellett, a Whitehall Ferry Terminal-lal szemben van két, kolonizáció-kori épület, amiket gyakorlatilag körülnőttek a felhőkarcolók, hatalmas a kontraszt.

Kövess minket!

Mi a téma?

süti beállítások módosítása