Az Ön tökéletes, tömör és teljes körű útmutatója

Hipno-Blog

Hipno-Blog

A hatalom romlottá tesz?

2018. május 28. - Skrobár Gordon

A társadalmi csoportok gyakran rosszindulatú magatartásának hatására a pszichológusokban megfogalmazódott egy kérdés:  mi történik ha az egyik csoportnak hatalmad adunk egy másik csoport felett?

 

stanford-prison-experiment2.jpg
Egy híres kísérletben Philip Zimbardo egy egyetemi épületben álbörtönt hozott létre. A kísérletre önként jelentkező egyetemi hallgatókat két csoportra osztotta: rabokra és börtönőrökre. A börtön nagyon élethű volt, a börtönőrök egyenruhát kaptak, a raboknak pedig térdig érő köpenyt kellett viselniük alsónemű nélkül, bokáikat pedig összekötözték. Két nap elteltével az őrök kezdték túlságosan is komolyan venni szerepüket.: a rabokat levetkőztették, fekvőtámaszokat végeztettek velük, illetve arra kényszerítették őket, hogy puszta kézzel pucolják ki a vécét, és hogy a csupasz betonpadlón aludjanak. A rabok biztonságát féltő Zimbardo - barátnője unszolására - hat nap után leállította a kísérletet.

pszichologia-mindenkinek-3.jpg


Zimbardo azt a következtetést vonta le, hogy ha egy csoportnak hatalmat adunk egy másik felett, az elkerülhetetlenül erőszakhoz és atrocitásokhoz vezet. Kritikusai azonban azt állították, hogy ez első sorban abból fakad, hogy a kísérlet kezdeti szakaszában Zimbardo maga is ösztönözte a dominancia megerősítését és a durva bánásmódot. A kísérletet később más pszichológusok is megismételték egy BBC-tévéműsorban.

E kísérlet során senkit nem ösztönöztek domináns magatartásra, egyszerűen kiosztották a résztvevők szerepeit. Az eredmény azonban hasonló volt. A rabok megpróbálták megdönteni az őrök hatalmát, hogy egy békés demokráciát hozhassanak létre, ám amikor ez kudarcba fulladt, az "új örök" egy olyan zsarnoki rendszer kialakítására tettek kísérletet, ami nagyban hasonlított a Zimbardo - féle Stanfordi állapotokra. Látva a helyzet elfajulását, a kutatást végző pszichológusok kénytelenek voltak ez esetben is idő előtt véget vetni a kísérletnek. 


 

Gordon Skrobár / hipnoterapeuta

A tudat és a tudatalatti

Aki a pozitív gondolkodás - egyáltalán a gondolatok - működését szeretné megismerni, annak abból a tényből kell kiindulnia, hogy lelki életünk két alapvető módon nyilvánul meg. Tudatosan és tudattalanul. - Amíg énünk egy része számunkra tudatos marad, addig a másik, hatalmasabb rész tudatunk hullámai alatt létezik. A tudat és a tudatalatti úgy aránylik egymáshoz, mint 1 a 10-hez A tudat és a tudatalatti értelmezése a legtöbb laikus számára problémát jelent esetenként elképzelésük teljesen hibás.

 

tudatunk-3d9c178531.jpg


E két fogalom nem egy-egy helyet jelöl az agyban, vagy a pszichében, hanem egy egy állapotot A "tudatunk hullámai alatt" kifejezést csupán szemléletessége miatt használjuk. Ebből egyenesen következik, hogy a tudatalatti állapotot szinte egyáltalán nem vesszük figyelembe életünk alakításában, pedig jelenléte egyszerűen kimutatható. Mindenki ismeri az "éjszakai vándor" (holdkórosság) tüneteit. A holdkóros minden ébresztés nélkül felkel, elhagyja szobáját, ezután cselekvéshez lát.

Néha befejezi félbehagyott munkáit, majd visszatér szobájába és ismét lefekszik. Reggel persze nagyon elcsodálkozik azon, hogy előző napi befejezetlen feladatai elkészültek. Mégis ő volt az, aki mindezt elvégezte anélkül, hogy tudott volna róla. Milyen hatalom irányította cselekedeteit, ha nem a tudatalatti énje? Ha egy rózsacsokor díszíti a szobánkat, és alaposan megszemléljük a növény virágát, szárát, levelét, akkor a rózsáról alkotott kép a tudatunkban van. A rózsa illata, színe azonban sokakban kellemes érzéseket ébreszt, pozitív lelkiállapotot teremt. Ez a folyamat viszont már a tudatalatti működés eredménye. Erre az adott pillanatban senki sem gondol! A rózsával kapcsolatos élmények leginkább ajándékozásokhoz, névnapokhoz
kötődnek.

 

 

Mi más lenne lelkünkben a kellemes érzések forrása egy rózsacsokor láttán, mint a tudatalattiból hirtelen feltolakodó emlékeink. Másképpen fogalmazva: nem kell szüntelenül a rózsára vagy más korábbi emlékre gondolnunk ahhoz, hogy pszichénkben maradjon. A tudatalatti elraktározza és egészen váratlan pillanatokban vetíti ki tudatunkra. A temető mellett elhaladva sem azért vannak sötét gondolataink, mert már előre eltervezzük, hanem azért, mert a temetéssel kapcsolatos élményeink hirtelen aktivizálódna.

 

A tudatalattihoz számos funkció kapcsolódik.
Módszerünk szempontjából az a legfontosabb, hogy életünk élményeinek hatalmas tárháza. A tudatalattiba merült élmények és információk látszólag "nem élnek", de valójában teljes hatalmat gyakorolnak életünk felett. Kedélyállapotunk szüntelenül változik. A hirtelen eluralkodó melankólia vagy az elsöprő örömmámor mind-mind tudatalatti gyökerekből táplálkozik, és bizonyos határok között állandóan ismétlődik. Lássunk néhány példát! Vannak olyan emberek, akik reggelenként már munkahelyük közelébe érve egyre feszültebbé válnak. Talán a gyaloglástól vagy az időjárástól? Nem!

1_d-xfcl05xrqg6cyc-tm8xg.png


Munkájuk sorozatos kudarca, néha a rossz légkör már a hivatalba lépés előtt rávetíti árnyékát a lélekre, más szóval a negatív élmény a tudatba kerül. A tudat alatt lappangó kellemetlen élményt a munkahely puszta elképzelése is aktivizálni tudja. Ha egy meddő nőnek kedves, pufók gyermekekről beszélünk, ez elegendő ahhoz,
hogy mindazt a fájdalmat felszínre hozza benne, amit egykor átélt - abban a pillanatban,
mikor felfogta és megértette betegségét.


A házastársak minden házassági évfordulón visszaemlékeznek a "nagy találkozásra", és ilyenkor mindig ugyanazt a kellemes melegséget érzik. Az első pillanatok elképzelése elegendő ahhoz, hogy magával vonja a hozzá kapcsolódó összes élményt és érzést!  A tudatalatti tehát aktivizálható.
Egyes emberek világfelfogása sötét, másokról alkotott véleménye rendszerint rossz.
Kisebbrendűségi érzésüket cinizmussal, rosszindulattal próbálják álcázni. Az ilyen személyiség tudatalattija megtelik sötét természetű információkkal, és bármit lát vagy hall, csupán diszharmóniát vált ki tudatalattijából. Nem is válthat ki és nem is aktivizálhat mást, mint amivel feltöltötte azt.


A pozitívan gondolkodót ezzel ellentétben mély tudata gyakran lepi meg a harmónia és életigenlés érzésével.
A tudatalatti másik fontos jellemzője az egyetemes emberi bölcsesség. A befogadott és tárolt információk a tudat szeszélyeitől és a tudatos állapotra oly jellemző kedélyváltozásoktól mentesen kerülnek értékelésre. Ezért állítják sokan, hogy a tudatalatti mindig érett és számunkra kedvező elképzeléseket hordoz, amelyek gyakran álmok, megérzések, sugallatok formájában jutnak el tudatunkba.
A tudatalatti ugyanakkor könnyen hisz és nagyon befogadóképes. Ha tudatunkat negatív gondolatokkal töltjük meg, idővel tudatalattinkat is elkorcsosítjuk.
Az építő hatású, pozitív elképzelések módszeres ismétlése viszont tévedhetetlen, tökéletes "fegyvert" kovácsol a mélytudatból, amely bármikor segítségünkre lesz a létért és az egészségért folytatott küzdelemben.

 

3874091.jpg

De milyen hatalma van pszichénk tudat-tudatalatti felépítésének szerveink működése fölött? Hogyan tehet beteggé valakit egy gondolat, és hogyan gyógyulhat meg ugyanaz a személy egy másik, gyógyító gondolattól? Az az elképzelés, amely áthat és ural bennünket, bebocsátást nyer mélytudatunkba. Ezáltal befolyásolja idegrendszerünket, amely minden szervünk és szervrendszerünk felett uralmat gyakorol.
A gondolat elválaszthatatlan szövetségese tehát az idegrendszer. Amilyenné formáljuk gondolatainkat, olyanná formálja az idegrendszer egészségünket.

 

Skrobár Gordon / Hipnotizőr , Motivációs Tréner

Tudományos felfedezések a hipnózis terén

Az elmúlt néhány évtizedben a hipnózis mint értékes terápiás eszköz nem csupán a közvélemény, hanem az orvosi hivatás által is egyre elismertebbé vált. Következésképpen számos kutatási alap létesült, lehetővé téve a hipnózissal kapcsolatos klinikai vizsgálatokat. 


A legtöbb kutatást még ma is az USA-ban végzik, de laboratóriumi körülmények között végeztek vizsgálatokat Kanadában, Ausztráliában, Németországban és már európai országokban is.

80ax7151-c-2008-michael-carroll_wide-a47dbfed7d3c4042a5e48321bf011d64841f9396-s900-c85.jpg

 

A kutatás a különböző fizikai funkciók hipnózis előtti, alatti és utáni méréseire összpontosul. Észrevették, hogy mialatt az alany hipnotikus állapotban van, a légzés és a szívverés lelassul, a tüdő hörgői kitágulnak, a vérnyomás leesik és csökken a gyomorsav-termelődés, ráadásul semmi féle stresszhormon nem kerül a véráramba.

A Constance Egyetem tudósai még az enyhe transzban lévő alanyoknál is azt tapasztalták, hogy a fehérvérsejtek sokkal erősebben tapadnak a véredény falához, erősítve ezzel a test immunrendszerét. Úgy tűnik, a test hipnotikus állapotban többet termel ezekből az immunitásfokozó limfocitákból, amely arra is magyarázatul szolgálna; miért hatékony a hipnózis a rákos sejtek gyógyításában.

Ezek a tudományos felfedezések világossá teszik, hogy a hipnózis (legyen akár önhipnózis, vagy terapeuta által előidézett) miért ideális eszköz bizonyos fizikai problémák, úgymint asztma, feszültségből eredő fejfájás, gyomorpanaszok, magas vérnyomás és más, stresszhez kapcsolódó problémák enyhítésére.

text_image_1065650049_img_620_high.png

 

Az elmúlt években végzett kutatásoknak köszönhetően az is kiderült, hogy a hipnózis egyáltalán nem azonos az alvással. A Kaliforniai Stanford Egyetem tudósai a hipnotizált alanyok agyhullámait vizsgálták elektroencefalográffal (EEG) , egy olyan berendezéssel, amely rögzíti az agy elektromos tevékenységét. Az agy idegsejtjei ritmikus elektromos impulzusokat gerjesztenek, és ezeket az EEG grafikusan ábrázolja. Hipnózisban az agy alfa hullámokat bocsát ki magából, amelyek egy mentálisan éber, de fizikailag ellazult állapotra utalnak. Ezek erősen eltérnek azoktól a hullámoktól, amelyeket az alany agya a valódi alvás állapotában bocsát ki; ebben az esetben a hullámok rendkívül lelassulnak, bizonyítva, hogy az alvás merőben eltér a hipnotikus transztól - ez egy megnyugtató felfedezés mindazok számára, akik amiatt aggódnak, hogy a hipnózis során "öntudatlan" állapotba kerülnek.

 

Skrobár Gordon / Hipnotizőr

Skrobár Gordon Hipnotizőr facebook oldal 

 

 

Hogyan légy sikeres egy állásinterjún? (használható tippek)

Az első megjelenés kilenc aranyszabálya

Tételezzük fel, hogy interjúra készülünk, és szeretnénk minél kedvezőbb színben feltűnni. Ne felejtsük el, hogy az emberek az első négy perceben alakítják ki véleményük mintegy 90 százalékát, és 60-80 százalékában nem verbális benyomások alapján. 

slider2_0002.png

ÍME A SIKERES ELSŐ MEGJELENÉS KILENC ARANYSZABÁLYA:

       

     

1. Az előtérben

 
Vessük le a nagykabátot, és ha lehet, adjuk át a portásnak/titkárnőnek. Semmi esetre se lépjünk be cókmókkal megrakodva az irodába, hogy aztán odabenn kelljen ügyetlenkednünk a lepakolással. Az előtérben ne üljünk le; maradjunk állva akkor is, ha a titkárnő nyomatékosan hellyel kínál. Ha ugyan is leülünk, már nem vagyunk szem előtt, s nem kell foglalkozni velünk. Hátunk mögött összekulcsolt kézzel álljunk (magabiztosság), hintázzunk lassan előre, hátra (önbizalom, összeszedettség), vagy toronysisak formában támasszuk egymásnak ujjainkat. Ez a gesztusegyüttes szüntelenül jelzi, hogy még ott vagyunk és várunk. Az adóhivatalban mind ez nem érvényes! :)

     

2. A belépés

Belépésünk stílusa elárulja, milyen bánásmódot várunk. Ha a titkárnő azt mondja, szabad, habozás nélkül             menjünk be. Ne álljunk meg az ajtóban, mint a rossz diák, akit hívott az igazgató. Amikor átléptük a küszöböt változatlan iramban menjünk tovább. Bizonytalanságról árulkodik, ha lépést váltunk, sasszézunk.

     

3. A közeledés

Menjünk be egyenletes léptekkel, egyenesen, magabiztosan akkor is, ha a bent ülő épp telefonál, a fiókban kotorászik, vagy a cipőfűzőjét köti. Tegyük le az aktatáskát, doszziét, vagy ami nálunk van, fogjunk kezet az illetővel, és azonnal üljünk le. Hadd lássa, hogy magabiztosan lépünk be a hivatalokba, és nem szeretnénk, ha várakoztatnának. A lassú járás, a hosszú léptek üzenete az, hogy ráérünk. nem izgat bennünket az ügy, vagy nincs egyéb dolgunk. Nyugalmazott milliomosoknak jól áll az ilyesmi, de aki erőt, tekintélyt, tettrekészséget akar sugározni, vagy azt, hogy stramm, életrevaló munkatárs, annál nem célravezető. A fajsúlyos, fontos ember élénken jár, közepes tempóban, közepes hosszúságú léptekkel.

 

     

4. A kézfogás

Kezünket tartsuk egyenesen, és ugyanakkora erővel szorítsunk vissza, mint amilyennel a másik fél. Hagyjuk, hogy Ő döntse el, mikor engedi el a kezünket. Odalépéskor a téglalap alakú íróasztal bal feléről közelítsünk, hogy ne kapjunk lefelé néző kézfogást. Sose az asztal fölött nyújtsunk kezet. Az első 15 másodpercben kétszer is mondjuk ki a másik fél nevét, és egyhuzamban ne beszéljünk tovább 30 másodpercnél.

 

     

5. A leülés

Ha kénytelenek vagyunk pontosan a fogadó féllel szemközti alacsony székre leülni, fordítsuk el a széket 45 fokkal, hogy ne kerüljünk megdorgálandó pozícióba. Ha a szék nem mozdul, a testünket fordítsuk el.

 

       

6. Az ülőhely

Jó jel, ha az irodája oldottabb részében, például a dohányzóasztalnál ültet le bennünket a fogadó fél, mert az elutasítások 95 százalékában az íróasztal mögül történnek. Sose üljünk olyan alacsony pamlagra, amelyen nem látszik belőlünk más, csak két hatalmas láb fölött egy apró fej. Ha ez még is elkerülhetetlen, üljünk a pamlag peremére kihúzott derékkal, hogy urai maradjunk testbeszédünknek, gesztusainknak, és 45 fokkal forduljunk el a partnertől. 

pic2.jpg

       

7. A gesztusok

A higgadt, nyugodt, összeszedett ember, aki ura érzelmeinek,  egyértelmű, egyszerű, átgondolt mozdulatokat használ. A magasabb társadalmi helyzetben lévők kevesebb gesztussal élnek, mint az alacsonyabb státusúak. Ősi tárgyalási fogásról van szó: akinél a hatalom, az nem szorul rá, hogy sokat mozogjon. Gondoljunk rá, hogy a kelet európaiak többet gesztikulálnak az alkarjukkal, mint a nyugatiak, a dél európaiaknál pedig az egész kar, sőt a váll is részt vesz a taglejtésben. Amikor kell, tükrözzük vissza a partnerünk gesztusait és mimikáját.

 

       

8. A távolság

Tartsuk tiszteletben a másik fél személyes terét, amely a megbeszélés első perceiben a legtágabb. Ha túlságosan közel rukkolunk, az illető hátrább húzódik, elhajol, vagy ütemes gesztusokkal reagál, például az ujjaival dobol. Alapszabály, hogy ismerőshöz közelebb ülünk, idegentől - új ismerőstől - távolabb. A férfiak általában közelebb húzódnak a munkatársnőkhöz, a nők viszont nagyobb távolságot tartanak a férfi kollégáktól. A kortársakhoz közelebb mehetünk, a jelentősen idősebbektől és fiatalabbaktól maradjunk távolabb.

 

     

9. A távozás

Nyugodtan és céltudatosan pakoljuk össze a holminkat - ne lázas sietséggel - , nyújtsunk kezet, forduljunk meg, és menjünk ki. Ha jövetelünkkor csukva volt az ajtó,  csukjuk be magunk után. Távozáskor megnéznek bennünket hátulról., úgyhogy az interjúra készülő férfi a cipője hátulját is pucolja meg: a nő, ha indulni akar, lábfejét az ajtó felé fordítja, s igazgatni kezdi a haját és öltözékét, hogy elmenőben kedvező látványt nyújtson hátulról. Az ajtóhoz érve lassan forduljunk meg, és mosolyogjunk. Sokkal előnyösebb, ha mosolygó arcunk lesz a zárókép, mint ha a fenekünk. 

 

Skrobár Gordon Hipnotizőr

www.hipnohealing.hu

 

A legrégebbi hazugság - avagy a felelősség átruházása

felelossegvallalas_ulo170508.jpg

Az emberiség legrégebbi hazugsága, hogy megbetegedésünkre és a sorscsapásokra majdnem mindig rajtunk kívülálló okokat keresünk. Ez a hazugság végigvonul az emberiség egész történetén. Mindig mások azok, akik bennünket beteggé tesznek, akik sorsunkat befolyásolják. Az anyós, a férj, a feleség, a gyerekek, a szomszédok,  a főnök, vagy a munkatárs, a környezet, vagy éppen ha más nem jut eszünkbe akkor a sátán.

Nem várható, hogy ez a hazugság a közeli jövőben megszüntethető lenne. Sőt, néhány évtizede ünnepelte bevonulását a tudományba is, és ma részben pszichológiának, részben szociológiának vagy pszichoszociológiának hívják. Mi magunk sem akarunk feltétlenül lemondani róla. Hiszen olyan szépen hangzik, hogy a körülmények, vagy mások az okai annak, ha betegek vagyunk, ha nehéz a sorsunk. Ez jól megnyugtat és panaszkodhatunk miatta.

A felelősségátruházása hazugság magunknak is, de szeretjük ezt a hazugságot, csak azt nem ismerjük fel, hogy milyen romboló hatása van az életünkbe.  Ha ugyan is azt hisszük, hogy minden és mindenki beteggé tehet bennünket, befolyásolhatja a sorsunkat, akkor tehetetlen játékszernek érezzük magunkat más "rossz gyerekek" kezében, akik mindent megtehetnek velünk, amit csak akarnak.

Az ember, rendeltetésének megfelelően, szabad döntésekre van teremtve és rendeltetése az önfejlesztés, nem pedig az, hogy játékszerré váljon.

Ha tehát azt hiszem, hogy minden és mindenki azt teheti velem, amit akar, akkor következésképpen vagy az alkoholhoz, vagy kábítószerhez kell nyúlnom, vissza kell vonulnom egy látszatvilágba, meg kell bolondulnom, vagy ha már ez sem segít, meg kell ölnöm magam.

Egyetértesz? Felismered most, miért tudnak különböző gyógykezelések az alkoholizmus és más káros szenvedélyek, pszichózis ás az öngyilkosság veszélye ellen megszégyenítően csekély eredményt felmutatni?

Mindaddig, amíg ezekben a hazugságokban hiszünk, semmiféle gyógykezelés, büntetéssel való fenyegetés, semmiféle nevelés nem tud jobb eredményt hozni!

Csak is az Önszuggesztió, a saját magunk elfogadása és szeretete képes bennünket ettől a hazugságtól és végzetes következményeitől megszabadítani. Tudjuk, hogyan hatnak ránk az idegen szuggesztiók (utasítások), benyomások, érzések. Bár ezek szünet nélkül hatnak ránk, mégsem tudnak bennünket soha közvetlenül -  a mi közreműködésünk nélkül - befolyásolni. Előbb mindig egy önszuggesztiót (utasítást) - egy ítéletünkkel összekapcsolt gondolatot - kell kiváltaniuk bennünk. Tehát, ha elhisszük amit a másik mond, akkor minden szuggesztiója érvényesülni fog az életünk fölött. 

Más szavakkal: ha mi egy idegen szuggesztióban, egy külső befolyásban, egy esemény kihatásában ránk vagy egy a szervezetünkben jelentkező tünet betegség-tartalmában nem hiszünk, sohasem lehet ránk hatással. 

Mi vagyunk a döntő személy az életünkben, és senki más. Mi határozzuk meg a sorsunkat, elképzeléseink, gondolkodásmódunk és az ebből eredő cselekedeteink szokásaink útján.

Senki nem képes minket felidegesíteni, bosszantani, megfélemlíteni, beteggé tenni - SAJÁT MAGUNKON KÍVÜL! Ezért nem igaz az sem, ha azt mondom; "Ő felidegesített (felbosszantott, megfélemlített, beteggé tett)" Erre csak egy valaki képes az egész világon, és az én vagyok, saját magam! Minden családi és egyházi nevelési elvvel és nézettel szemben tisztában kell lennünk azzal, hogy egoistának születtünk. Nem a szó mindennapi rossz értelmében.  Nem úgy, hogy a többieket céljaink elérése érdekében kíméletlenül kihasználjuk. Abban az értelemben vagyunk egoisták, hogy mindannyiunk számára a legfontosabb személy a saját személyünk. Ez nem is lehet másképpen. A bibliában is az áll: "szeresd felebarátaidat,  mint Önmagadat!" A teremtő bizonyára a legjobban ismeri a teremtményeit. Tudja azt is, milyenek vagyunk. Életünk céljává tette: "Légy egyre hasonlóbbá hozzám!" Mivel azonban tökéletes, a feladat azt jelenti, hogy állandóan fejleszteni, tökéletesíteni kell magam. Nem pedig azt: "Felebarátaidat állandóan tökéletesíteni kell, őket hozzám egyre hasonlóbbá kell tenni"

mot_gordon2.jpg

Nem kell a világot megváltanunk. (Nem is tudjuk) A világot már régen megváltották. Saját magunkat kell megváltanunk. Erre azonban csak akkor vagyunk képesek, ha saját magunkat napról napra jobb emberré fejlesztjük. Ha munkánkat minden tevékenységi területünkön, (mint apa, anya, gyermek, alkalmazott, egyesületi tag, politikus stb) legjobb erőnk és lelkiismeretünk  szerint végezzük és napról napra mindig jobban, akkor megváltottuk magunkat. Ha ezt mindannyian úgy csináljuk,, nem lesz több megváltani való ezen a világon.  Nálam jobban senki sem tud engem tökéletesíteni, és az mástól nem is várhatom el. Az Önfejlesztés az én feladatom és az én munkám. Csak egy életért vagyok felelős, a saját magaméért. Nem élhetem a szüleim életét sem, sem pedig a felebarátomét. A felelősséget is azért viselem, amit ebből az életből csinálok.  Csak azért kell egyszer, talán számot adnom. Ha ebből az életből, az Önfejlesztés értelmében a legjobbat csináltam, akkor minden embertársamnak is a legtöbbet adtam, amit adni tudtam.

Vegyünk egy példát!

A legtöbb asszony attól lesz beteg, hogy már kislány korában a fejébe verték: "Az asszonynak a családjáért kell élnie" Fel kell áldoznia magát férjéért, gyerekéért, akkor teljesítette be az életét, akkor érte el életcélját. Ez ebben a formában képtelenség, a saját természet megerőszakolása, és a természet ellen nem lehet büntetés nélkül erőszakot elkövetni. Az az asszony, aki megpróbálja magát háttérbe szórítani, magát másokért feláldozni, előbb-utóbb beteg lesz. Akkor már senkinek nem tud segíteni, akkor Ő maga szorul mások segítségére. Ha felismeri saját személyének döntő szerepét önmagára nézve, és a család gondozását az önfejlesztésen keresztül próbálja meg megvalósítani, a család napról napra többet kap tőle. Így mindenki számára egyre nagyobb, értékesebb segítséggé válhat. 

A rosszul értelmezett(gyakran rosszul hirdetett) felebaráti szeretettel mindig másokon akarunk segíteni, mások körülményeit akarjuk megváltoztatni. De lehetőleg úgy, hogy magunkat, gondolkodás - és magatartásmódunkat, szokásainkat és körülményeinket ne kelljen megváltoztatni.  Mi mások sorsát alamizsnával akarjuk megváltoztatni vagy azzal, hogy látszólagos igazságtalanságokon felidegesítjük magunkat. Nem látjuk, vagy nem akarjuk felismerni, hogy mindenki a saját életéért felelős. Nem akarjuk megérteni, úgy mások sorsának megváltoztatásához egyáltalán nem tudunk hozzájárulni.

Ehhez az egyetlen lehetőség számunkra, hogy magunkon változtassunk, magunkat mindig tovább fejlesszük - úgy tudjunk munkákat mindig jobban végezni, és ezáltal munkaterületünkön másokat egyre jobban tudjuk segíteni. Képzeljük el, hogy egy orvos betegein mindig többet és jobban akar segíteni. Őszintén ezen fáradozik. Eközben csak egyről feledkezik meg, hogy saját magát továbbfejlessze. Megmarad egyetemi ismeretei szintjén. Mit jelent ez a páciensei számára? Az egyhelyben maradás a külvilághoz képest nem egyszerűen megállás,  hanem visszalépés , mert a külvilág szakadatlanul tovább halad, az állva maradókat elhagyja. A világban nincs megállás, minden mozgásban van. Panta rei, minden folyik, ahogy már a régi görögök is megállapították.  Ha tehát én állva maradok, nem fejlesztem tovább magam, megtartom ugyan az eddig szerzett tudásomat és ismereteimet, de ezek napról napra egyre többet veszítenek relatív értékükből. Ennek következtében a többieknek egyre kevesebb és kevesebb értékes segítséget tudok nyújtani. Amint látod, csak az Önfejlesztés tesz képessé bennünket arra, hogy másokon segíteni tudjunk. 

 

Skrobár Gordon Hipnotizőr / Motivációs Tréner

www.hipnohealing.hu

 

workshop.jpg

Katt a képre!

Tényleg két, egymásba fonódott személyiség lakik bennünk?

Nagyon fura dolog: a tudatalatti elme személyisége összefüggésben van az egyén magatartásával, és az egyén tudatos elméje is összefüggésben van a viselkedésével -, de a tudatos és a tudatalatti elme nincs összefüggésben egymással. Hűha! Ezért mondják az emberek, hogy „Nem tudom", „Gondolkodnom kell rajta", „Nem vagyok biztos benne".

onismeret-onertekeles-onbizalom.jpg

 

Az emberek általában értelmet szeretnének adni tetteiknek és a körülöttük lévő világnak. Mivel mindannyian szoktunk meglepő dolgokat tenni és mondani, ki kell találnunk a szövegkörnyezetet, a történetet, amely magunknak is megmagyarázza szándékainkkal ellentétes viselkedésünket. A racionális magyarázatok segítenek a helyükre tenni a képtelenségeket, és továbblépni a szituációkon.


Még nehezebbé teszi magunk és mások megértését a torz memóriánk, melyet háromrétegű világunkban hurcolunk magunkkal. Az agy nem egy videokamera, mely képes lenne rögzíteni az eseményeket. Az agy elraktározott dolgok, és mindent magyarázó funkciók sora; állandóan raktároz, és magyaráz, majd újra magyarázza emlékeinket és szokásainkat. A hamis emlékezet annyira gyakori, hogy minden beszélgetés legalább egy soha meg nem történt emléket tartalmaz.
Ha felismerjük az emberi tapasztalás e két fogyatékosságát (gyanús emlékezetünket és személyiségünk kettős természetét), megérthetjük azt a sok vitát és nézeteltérést, az ugyanazon eseményt átélt emberek között, akik mindenre másképp emlékeznek, és mindent másképp interpretálnak.

 

Ez a tanulmány megmutatja, hogy az emberek számára adott válaszreakciók előre megjósolható elemekből állnak. Például aki büszke a nővérére, más - nővérére hasonlító emberekkel szemben is hasonló magatartást fog tanúsítani.
Hogy ismerheted meg ténylegesen magadat? Figyeld meg minden egyes helyzetre adott válaszreakcióidat, és megtudod ki vagy. Természetesén még ez is gyanús, mert magunkat nem láthatjuk úgy kívülről, mint másokat.

Az agy elraktározott dolgok, és mindent magyarázó funkciók sorából áll.

 

Mint említettük, mások jövőbeli cselekedeteit jobban meg tudjuk ítélni, mint sajátjainkat. Magunkat sokkal jobb fényben látjuk, mint másokat, és ez megszépíti az önmagunkról alkotott képet. Másokat sokkal pontosabban látunk.


A jó ingatlanügynökök nap, mint nap tapasztalhatják mások önismeretének hiányát. Figyelik, ahogy az ügyfeleik leírják álmaik házát. Ezután megmutatnak pár házat, melyek tetszenek nekik, de amit végül kiválasztanak, alig hasonlít arra, amit pár órával vagy nappal korábban leírtak. Az igazi ingatlanügynökök már rég kifigyelték, hogy a vásárlóknak fogalmuk sincs arról, mit is akarnak valójában.

a-szemelyiseg-osszetevoi.jpg

 

Amikor látjuk magunkat viselkedni valamilyen helyzetben, sokszor fogalmunk sincs, miért viselkedünk éppen így. Egy kutatás során megkértek nőket, hogy elegyedjenek beszélgetésbe férfiakkal egy veszélyesnek tűnő kis hídon. Később ugyanezek a nők padon ülő férfiakat közelítettek meg.

Az eredmény az volt, hogy a hídon megközelített férfiak 65 százaléka kért randit, a padon ülőknek viszont csak 30 százaléka. A hídon nem tulajdonítottak kihívó viselkedést a nőknek, mert ott a nők iránt érzett aggodalomérzésük elnyomta ezt.


Sajnos nem vagyunk képesek minden tettünk okát megérteni, az önmegfigyelés pedig csak egy bizonyos mértékig segít. Szükségünk van rá, hogy okot találjunk minden tettünkre, bármilyen okot, hogy megnyugodjunk, mert ettől leszünk nyugodtak és kiegyensúlyozottak.

 

Skrobár Gordon

Motivációs Tréner / Hipnotizőr

Skrobár Gordon Hipnotizőr

Hypno Healing - Egészség és Közérzetjavító Központ

www.hipnohealing.hu

 

 

 

TE TUDOD MI A JÓ KAPCSOLATOK TITKA? 

 workshop.jpg

SIKERKALAUZ WORKSHOP - NE MARADJ LE!

 

ELŐREGISZTRÁCIÓ

Korlátozó hiedelmek - Te vajon tudsz változtatni?

Céljaink elérésében és az értékeink megélésében elsősorban a korlátozó hiedelmek akadályoznak meg bennünket. Olyan szabályokként működnek. melyek megakadályoznak abban, hogy megszerezzük, amit lehet, amire képesek vagyunk, és amire vágyunk.

barbed-wire-freedom-girl-good-happiness-favim-com-227797.jpg

 

Kérdezd meg magadtól; "Mi akadályoz meg abban, hogy elérd a célod?" , a válasz nagyon gyakran (mint most is) egy korlátozó hiedelem.

A korlátozó hiedelmek származhatnak gyermekkorból, amikor a szüleinket utánoztunk - és a szülők soha sem tökéletesek. A gyermekkorból származó hiedelmek gyakran tudattalanok maradnak, mert felnőtt korunkban sem tudatosítjuk őket magunkban. Kiragadhatunk korlátozó hiedelmeket a médiából is. A szappanoperák olyan helyzeteket mutatnak be, ahol a szereplőknek ostoba korlátokat kell eljátszaniuk, különben nincs dráma.

Néhány tipikus korlátozó hiedelem:

  • "Nagyon keményen kell dolgoznom, hogy legyen elég pénzem a megélhetésre."
  • "Ha nincs szenvedés - nincs nyereség sem."
  • "Gazdagnak kell lennem, hogy boldog legyek."
  • "A siker eléréséhez hosszú idő kell."
  • "Nem tudok mindenkiben megbízni"
  • "A legtöbb ember szerencsésebb mint Én."
  • "Ha az élet rosszul kezdődött, azt nem lehet már helyrehozni."
  • "Nem tudok számítógéppel dolgozni."
  • "Nincs másik munkára lehetőségem."
  • "Nem tudok enélkül a munka nélkül élni."
  • "Nem tudok nyerni anélkül, hogy mások ne veszítsenek."
  • "Sohasem kapom meg amit akarok."
  • "Mások jobbak, mint én."
  • "A hipnózis rossz dolog."
  • "Nem vagyok rugalmas ember."
  • "Nem vágyom a gazdagságra."
  • "Nem kaphatom meg azt amit akarok."
  • "Elértem a határaimat."

 

Ezek és a hasonló hiedelmek csak akkor igazak, ha valaki úgy cselekszik, mint ha igazak lennének. 

Tételezzük fel, hogy tévedések; Milyen különbséget jelentene ez neked? Jelentős a különbség?

Az emberek nem mindig vannak tudatában saját korlátozó hiedelmeiknek.Az első lépés, hogy fejezzük ki őket nyelvben és beszédben, Így napvilágra kerülnek, és vizsgálhatjuk őket. 

A cél elérésének három kulcsa;

  1. Lehet(őség)
  2. Képes(ség)
  3. Érdem(es)

 

A legnagyobb lehetőségek a komfortzónádon túl találhatóak, lépd át!

 

Skrobár Gordon

Okl. Hipnotizőr / Hipnoterapeuta

HypnoHealing - Egészség és Közérzetjavító Központ  

www.hipnohealing.hu

mi-alakitjuk-az-eletunket.jpg

 

 

 

 

 

Hogyan szokj le a dohányzásról?

Aki dohányzik, tisztában lehet azzal, hogy borzalmasan károsítja magát, és a körülötte lévő embereket. Többen arra hivatkozva gyújtanak rá, hogy megnyugodjanak egy stresszesebb helyzetben. Természetesen ez nem igaz, hiszen a cigaretta nem nyugtat. 

 

397_dohanyzas.jpg

Milyen egészségre káros anyagokat tartalmaz a cigarettafüst?

 

  • kátrány
  • szén-monoxid
  • nikotin
  • policiklikus szénhidrogének
  • nitrozaminok
  • ciánhidrogén
  • arzén
  • radioaktív polónium

 

A cigarettásdobozokon feltüntetett vegyi anyagok csak töredékét jelentik annak, ami valójában a dohányosok szervezetébe jut. Körülbelül 4000 különböző kémiai vegyület található ugyanis egy cigarettában, amelynek csak az egyike a függőség kialakulásáért felelős drog, a nikotin. A cigarettában és más dohánytermékekben található vegyületek jelentős része ártalmas, esetleg rákkeltő hatású is.

Ilyen például a benzol, ammónia, hidrogén-cianid, aceton, bután, DDT, formaldehid, hidrazit. A kátrány mint égési melléktermék lerakódik a tüdőben, így minden egyes szál elszívásával csökken annak légzési felülete. Nem elhanyagolható az sem, hogy a dohányfüstnek jelentős a mérgező hatású szénmonoxid-tartalma.

 

Mi okozza a függőséget?

 

 A nikotin a dohányban található alkaloida. A nikotin az egyik legerősebb függőséget kiváltó szer.

A függőség kialakulásáért központi idegrendszeri elváltozások tehetők felelőssé. Nikotin a vegetatív, szimpatikus idegekből noradrenalint, a mellékveséből adrenalint, az agyalapi mirigy hátulsó lebenyéből antidiuretikus hormont tesz szabaddá. Ezekből eredő perifériás hatásai: a vérnyomás, a szívfrekvencia növelése, verejtékezés, a vizeletelválasztás csökkenése, a vér szabadzsírsav-szintjének növekedése. A gyomor-bélmozgások általában lassulnak, ugyanakkor a székelési reflex megindulhat.

 

Vannak káros hatásai a dohányzásnak?

 

Természetesen vannak, és nem mindenki éli túl. 

Soroljunk fel pár káros hatást amik nagyban befolyásolhatják az életvitelt:

  • méhnyakrák
  • szájüregi rák
  • hólyagrák
  • hasnyálmirigyrák
  • gégerák
  • magas vérnyomás
  • érrendszeri megbetegedések
  • Szívelégtelenség
  • Terhesség alatt: koraszülés, fejlődési rendellenesség, vetélés

 

Statisztika

 

Körülbelül a világ lakosságának egyharmada dohányzik. A fejlődő országokban ez a férfiak 48%-a és a nők 7%-a dohányzik, míg a fejlett ipari társadalmakban a férfiak 42%-át és a nők 24%-át érinti. Évente 4 millióan halnak meg a nikotinfüggőség miatt, ez az arány 2030-ra elérheti az évi 10 milliót is.

A dohányzás kérdése ma 250 millió gyermeket és serdülőt érint, akiknek egyharmada a fejlődő országok szülötte. Magyarországi adatok szerint a 13-16 éves fiatalok 70%-a próbálta ki a cigarettát, egyharmaduk rendszeresen dohányzik.

 

Hogyan kezeljük? Milyen terápiák léteznek?

 

Magyarországon a leghatékonyabban a BrainKey (progresszív Tréning) segíthet a leszokásban. Ami gyógyszerek nélkül segíthet megszabadulni a káros szenvedélyektől.

Miben rejlik a BrainKey (progresszív tréning) hatása?

A dohányzásról leszoktató tréning első lépése a motiváció fokozása. Ezáltal a dohányzásmentes jövőbeli állapot még vonzóbbnak és dohányzást kevésbé kellemesnek, vonzónak érezzük. Ezzel együtt a feszültség és a nikotin miatt jelentkező kellemetlen tünetek csökkentése is megtörténik.

Mély relaxált állapotban az agy programozható a káros szenvedélyekkel szemben, így lehetőség nyílik a dohányzás és minden más káros dologtól való megszabadulás.

Próbált már megszabadulni a dohányzástól, de még nem járt sikerrel? Ezt a tréninget önnek találták ki!

 

 

oooo.jpg

 

Skrobár Gordon 

Okl. hipnotizőr/ hipnoterapeuta

www.hipnohealing.hu

Hypno Healing - Egészség és Közérzetjavító Központ

Hogyan teremts gyors bizalmi kapcsolatot? -Tükröződő viselkedés

 

testbeszed.jpg

Hogyan mutathatod ki, hogy méltányolod és megérted partnered?

 

Az emberek szeretik azokat akik ugyan olyanok, mint Ők. Ha megfigyeljük azokat az embereket , akik jól érzik magukat együtt, észre fogjuk venni, hogy hajlamosak a testtartásukat és a gesztusaikat egymáséhoz igazítani, akár úgy is hogy előre vagy hátra dőlnek ülés közben. Néha szinte teljesen egyforma testtartást vesznek fel. Ebben az esetben egyik sem másolja a másikat szándékosan, mindez magától történik. Először William Condon vizsgálta ezt a jelenséget az 1960-as években, melyet kultúrális mikroritmusnak nevezett.  

Testbeszéd

 A jó kapcsolatban lévő emberekről készült videó felvételek azt mutatták, hogy ezek az emberek a testükkel kommunikáltak. Amikor lelassították a felvételeket, világosan látták az összhang "táncát". Az egyik személy tett valami kifejező mozdulatot, majd néhány másodperccel később a másik személy ugyanúgy mozgott. - hajlamosak voltak ugyanúgy  mozogni ; ugyan azt a mozgási sebességet és ritmust vették fel. A testbeszédük összehangolódott.

Ugyan ez vonatkozik a hangra is. Azok az emberek, akik jó kapcsolatban vannak egymással, hajlamosak arra, hogy egyforma hangerővel beszéljenek. A beszédráta (a beszéd közben másodpercenként kiadott hangok száma) azonos lesz. A látencia szakasz (az az időtartam, ami az egyik beszélő utolsó szava és a másik első szava között van) is egyforma lesz.

Azok az emberek, akik közeli, bizalmas viszonyban vannak, hajlamosak ugyan olyan időközökben levegőt venni. Ez a viselkedés szintjén fennálló bizalom. Abból az őszinte vágyból kell erednie, hogy belépjünk a másik személyes világmodelljébe, és megértsük azt. Ez könnyű, hathatós és természetes.

Viselkedés - szemkontaktus 

 

Így fordítsunk figyelmet a partnerünkre a viselkedése szintjén. Ha Ő áll, akkor Álljál Te is. Ha Ő ül, akkor üljél Te is. Ha Ő lassan mozog, akkor mozogj Te is lassan. A szemkontaktusok száma is egyezzen. A szemkontaktus se nem jó, se nem rossz, de az emberek annyit adnak belőle, amennyit kapni szeretnének, ezért tegyél úgy mint a partnered. A merev bámulás nem kelt bizalmat, de sokan hasznosnak tartják a szemkontaktust. 

 

Beszéd és Hangszín 

 

Alkalmazkodj partnered hangerejéhez és beszédtempójához. Ha hangosan beszél, akkor beszélj Te is hangosan. Figyelj arra is, hogy mekkora személyes teret igényel a partnered, ez kultúrkörönként változik. Az angolszász és Európai kultúrában kartávolságnyi , ahogyan mondani szokás "megtartja vele a három lépés távolságot"

Ha alkalmazkodni akarsz a testbeszédhez és a hanghordozáshoz, a partnered ezt ösztönösen megérzi, és máris kellemesebben érzi magát. Az alkalmazkodás nem utánzás! Ne másold le aprólékosan a partnered mozdulatát. Ezzel ugyan is pont az ellenkező hatást fogod elérni, mint amit szeretnél; partnered kényelmetlenül fogja magát érezni.

Az alkalmazkodás területei:

  • a testtartás általában
  • a mozgás gyorsasága
  • szemkontaktus 
  • a beszédtempó
  • a beszéd hangereje

 

 

Skrobár Gordon

- Okl. hipnotizőr / hipnoterapeuta

Hypno Healing - Egészség és Közérzetjavító Központ

www.hipnohealing.hu

 

 

 

 

Ha sikeres akarsz lenni, ezektől az emberektől szabadulj meg..!!

Biztosan találkoztál már olyan emberrel, akivel egy szót sem tudtál váltani anélkül, hogy ne panaszkodott volna, valakiről, valamiről. 

 36196_keo.jpg

Ismersz olyan embert a környezetedben, aki megállás nélkül panaszkodik olyan dolgokról, amit simán átléphetne? Persze, hogy ismersz, hiszen minden családban van ilyen.  A következő idézet rávilágít arra, hogy milyen életet élhetsz, milyen minőségben. "A Téged körülvevő 5 ember átlaga vagy" (Brian Tracy)  Addig amíg azokkal az emberekkel vagy körülvéve, akik mindig lehúznak, akkor előbb utóbb olyanná válsz mint ők. Mindig válogasd meg a körülötted lévő embereket, még akkor is ha nehéz, vagy lehetetlennek tűnik, hiszen az életminőségedre nagy hatást gyakorolnak, és mindössze csak 5 ember. 

Tartózkodj ettől a 7 fajta embertől:

  1. Aki mindig panaszkodik.
  2. Aki mindig gyűlölködik.
  3. Aki még mindig vesztes.
  4. Aki mindig le van égve.
  5. Aki soha nem akar változtatni.
  6. Aki mindig a múltban él.
  7. Aki mindig kifogásokat keres.

 

Változtathatsz életed minden pontján, hiszen a Te életednek, Te vagy a legnagyobb mestere. Az okozatokat képesek vagyunk befolyásolni azáltal, amit gondolunk és teszünk. Szabó Péter, Magyarország legnagyobb motivációs trénere így példázza: "Ami jelenleg zajlik az életedben, az a múltbéli gondolataid eredménye, ami pedig a jövődben fog történni, azt a mostani gondolataiddal teremted meg."

Élj a saját elvárásaid szerint!

Skrobár Gordon 

Hipnoterapeuta | Hipnotizőr | Hipno-Coach

HypnoHealing - Egészség és Közérzetjavító Központ

www.hipnohealing.hu

 

süti beállítások módosítása