Kritikák, ajánlók, tesztek és gondolatébresztők tárháza

Focker Blog

Valami követ az erdőben

2017. április 27. - -Britpopper-

4e08340586e6f78a9ded0a689069d604.jpg

A Slenderman mítosza kamu de kreáltak már neki akkora felhajtást hogy kialakult körülötte jókora érdeklődés. Természetesen az értelmesebbje úgysem hiszi el hogy akad egy magas, öltönyös, arctalan rémség amelynek néha csáp -szerű karok nyúlnak ki a testéből és kifejezetten a sűrű sötét erdőkben szeret áldozataira lesni. Nem mellesleg ha valaki elveti létezését és ezt még le is írja akkor azt is könnyedén meglátogathatja az éjszaka folyamán. De várjunk csak! Úgy hallottam mintha valaki kopogott volna! Hmm...na mindegy, biztosan csak képzelődtem. Azt még én is elismerem hogy a Slenderman egy nagyon ügyesen kitalált fiktív karakter lett amely az utóbbi pár évben vált igazán felkapottá. Csak idő kérdése volt hogy mikor érkezik egy videojáték is a témában. Először itt volt nekünk ugyebár a The Eight Pages amely face-cam videók ezreit termelte ki magából. Tudjátok, ez ama műfaj amikor a videós egyén felveszi saját magát amint éppen a játékkal játszik és emígy a videóban azt is megörökíti mikor összeszarja magát egy-egy jumpscare apropóján. A The Eight Pages-ben – mint az a címéből is kiderül – a játékos feladata nyolc papírlap összegyűjtése egy kísérteties erdőben, az éjszaka közepén, mert hát mikor máskor indul neki az ember ilyesfajta kalandnak ha nem az éjszaka közepén? Ez kezdetben még egész könnyen fog menni ugyanis két-három lapot (rajtuk gyerekrajzokkal) játszi könnyedséggel meg fogunk találni. Igen ám, de ahogyan egyre több lapot veszünk fel, úgy kezd el minél inkább ránk vadászni a semmiből felbukkanó, csápos Slenderman.

2349930-houseoutside.jpg

A kezünkben lévő elemlámpával amúgy sem látunk messzire ám sanszos hogy ha össze-vissza rángatjuk az egeret és félbolond módjára pánikolunk az erdőben akkor igen gyorsan feltűnhet előttünk a Slenderman aki ha elkap, vége a játéknak. Éppen ezért SOSEM szabad a hátunk mögé néznünk, vajon követ-e bennünket. Mert követ, ezt biztosra vehetitek. A The Eight Pages egyébként ha jól tudom ingyenes, alig pár Mbyte helyet foglal és túlzottan erős gép sem kell a futtatásához. A The Arrival már komplexebb. A 2013-ban kijött kvázi ''remake'' ugyanarra a koncepcióra épít mint az elődje, csakhogy fényévekkel szebb grafikai körítés és kidolgozottabb játékmenet társaságában. A The Arrival esetében már nem is éjszaka, hanem alkonyatkor kezdünk és karakterünknek neve és motivációja is van. Célunk egy barátunk megtalálása de amire eljutunk az erdő közepén álló házához, már ránk esteledik. Innentől fogva célunk ugyanaz: megtalálni nyolc papírlapot miközben Slenderman fokozatosan egyre jobban a nyomunkba ered. Ám a The Arrival már több szakaszból áll. A jól megszokott erdő után eljuthatunk más helyszínekre is ami egyrészt jó dolog mert így legalább változatosabb lesz a játékmenet, másrészt a félelem-faktor kissé háttérbe szorul ugyanis szerintem sokkal jobb lett volna ha inkább az erdőt csinálják meg mondjuk háromszor nagyobbra és kiveszik például a holt felesleges gyárépületet. Sebaj, talán majd a folytatásban ezt is meglépik. A Slender-játékokat azoknak ajánlanám elsősorban akik nem érnek rá végigvinni egy teljes játékot azonban szeretnének néhány perc/óra elejéig kellemeset borzongani és ijedten felsikoltani mikor hirtelen, egy öreg fa mögött feltűnik a Slenderman ijesztő alakja.

Érdemes megtekinteni a Beware the Slenderman c. dokumentumfilmet is.

bc71e1050ff19b9c2ff7394f58756b4e68d2856d.jpg

A bejegyzés trackback címe:

https://focker.blog.hu/api/trackback/id/tr712374851

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása