Kritikák, ajánlók, tesztek és gondolatébresztők tárháza

Focker Blog

Oszlopos Irám után kutatva

2017. április 23. - -Britpopper-

A Korán említés tesz az Oszlopos Irámról, mint Ád törzsének lakhelyéről, amelyet Allah elpusztított. A jemeni néphagyományban számos további legenda élt az elpusztult gazdag kereskedővárosról, és Az Ezeregyéjszaka meséiben is megemlítik. A hagyományok szerint a várost Noé ükunokái alapították, és a Rub 'al Khali, a világ legnagyobb homoksivatagán keresztül átmenő kereskedelem legfontosabb állomása volt. Az „elveszett város” létezését egészen a 20. század második feléig legendának tartották, azonban 1984-ben a Challenger által készített felvételek, illetve az azt követő kutatások során megtalálták a város romjait az ománi hegyekben. Az addig virágzó, életteli város valószínűleg földrengésben semmisült meg.

lost-7.jpg

Tudtam hogy remek lesz, tudtam hogy megint hosszú-hosszú hetekre le fog majd kötni és borítékoltam már előre hogy téma lesz a baráti körömben is egy ideig de egyáltalán nem gondoltam volna hogy ennyire a szívembe zárom Nathan Drake 2011-es kalandját. A sztori kapásból London városában kezdődik amiért jár a külön piros pont ugyanis imádom London-t (meg úgy cakk-pakk egész Angliát). Ezúttal T.E. Lawrence, avagy ha úgy tetszik, Arábiai Lawrence nyomában fogunk járni. London után megjárjuk majd Franciaországot, Szíriát, Jement, és a végén a Rub 'al Khali sivatagon átvágva (napokon keresztül fogunk bolyongani a sivatagban, a végére pedig már mi játékosok is a bőrünkön fogjuk érezni a Nap perzselő melegét) elérhetjük a legendás Elveszett várost (Ubar) amely látványügyileg szimplán kenterbe ver mindent amit eddig Uncharted játékban láthattunk. Nekem kifejezetten nagyon tetszett hogy ezúttal a sztori is jobban rákoncentrál Drake – és persze a csapat többi tagjának – múltjára, sokkal jobban megismerhetjük őket, árnyaltabb képet kaphatunk jellemükről, motivációikról, kapcsolataikról. Persze a történet ezúttal is hozza egy hollywood-i kasszasiker kalandfilm szintjét de mivel ez már a 3. rész a szériában és a karakterek is szívünkhöz nőttek (jó pár régi ismerős feltűnik a színen...), az Uncharted 3 Drake's Deception még nagyobb volumenű kalanddá válik.

uncharted-3-drakes-deception-15477-1920x1080.jpg

A szokásos játékmenetbeli újításokon (Drake már kevésbé statikus a környezetével, megtapogatja a falakat ha közel megyünk hozzájuk, elhajtja maga elől az ágakat, leveleket, stb.) és fejlesztéseken (ez leginkább a közelharcban mutatkozik meg) kívül a grafikán is csiszoltak (2011 egyik legszebb játékáról van szó) és a történeti szálat is ügyesen csavargatták, régi szereplők visszahozásával és egy-két nagyon drámai, egyben meglehetősen meglepő pillanattal. Eleve a Drake gyerekkorába tett kitérő már egy zseniális húzás volt a készítőktől de főként a végjátékban köszönnek be olyan elemek amelyek miatt az Uncharted 3 sztori szempontjából az előző epizód fölé kerekedik. Nem szeretnék spoilerezni de akad benne rengeteg meglepetés és váratlan fordulat, úgyhogy érdemes odafigyelni. Már ha ez sikerül egyáltalán, a pályák változatossága, a heves tűzpárbajok és a szemkápráztató grafika tükrében.

531811-uncharted-3-drake-s-deception-playstation-3-screenshot-drake.jpg

531812-uncharted-3-drake-s-deception-playstation-3-screenshot-nate.jpg

Az én személyes kedvencem az elhagyatott francia kastély volt. Ez a pálya a ''klasszikus'' Uncharted nyomvonalat követvén indult: kezdtünk egy hatalmas erdős részen, mindenfelé fák és bokrok, indák ereszkednek alá, színes madarak repdesnek szerteszéjjel...miegymás. Aztán kikecmeregve a kastélyhoz, olyan látvány fogadott hogy tátva maradt a szám. Az ódon, kissé romos de egyben tekintélyt parancsoló hatalmas épület ott állt előttem. Rozsdás kapui és gazzal sűrűn benőtt kertje egyértelműsítette hogy már nagyon régen nem lakja senki sem. Az enyészetté vált. Odabenn szinte éreztem a doh-szagot. Poros bútorok, málló tapéták, leszakadt csillárok szerteszét és a plafonon keresztül utat törő fák nyúltak befelé. Olyasmi volt mint a későbbi The Last of Us némely helyszíne. Aztán ennek a kastélynak megjárhatjuk kb. minden egyes kis elrejtett zugát is. Amire persze szükségünk is lesz hiszen egy sírt keresünk ott. Kár hogy a végére az egész épület felgyullad (az onnan való kimenekülés hatalmas adrenalin-bomba). Ergo az atmoszféra már megint zseniálisan el lett találva, és meg lett valósítva. Pont ezt vártam a fejlesztőktől.

uncharted_3_drakes_deception_8.jpg

A szinkron továbbra is elsőrangú, a zenék csodálatosak (a már jól megszokott Uncharted-főtéma mellett bekúsznak arab zenei betétek is), a játékmenet hihetetlenül pörgős (a repülőből kizuhanó résznél felpattantam a tévé elől, annyira pazarul lett megcsinálva), a multiplayer pedig továbbra is van mint opcionális lehetőség de embere válogatja hogy kinek van ahhoz ingere hogy egy ilyen tökéletes single-rész után még belevesse magát a multiba. Egy szónak is száz a vége, az Uncharted 3 a széria egyik legjobb, legkidolgozottabb, legepikusabb darabja - az újgenerációs Thief's End mellett, persze. Olyan videojáték amely egyszerűen kötelező minden egyes PS3-tulajnak hiszen egyrészt megcsillogtatja azt hogy milyen amikor a maximumot is kihozzák a konzolból, másrészt egy olyan életre szóló kalandot kínál amelyet kár lenne kihagynia bárkinek is aki szerette (vagy a mai napig szereti) Lara Croft kalandjait és esetleg még az Indiana Jones -filmek is megvannak neki DVD-n. Ha pedig egyszer végigtoltad, akkor lehet nekiállni újra elölről hiszen a gyűjtögethető kincsek ebben a részben is megmaradtak. Bár azt kicsit sajnáltam hogy nem jut nekik annyira fontos szerep mint az új Tomb Raider játékokban. Ám az Uncharted 3 még így is 2011 legjobb videojátéka. Mondhatjátok nekem hogy Skyrim, Battlefield 3, meg Call of Duty: MW 3, stb. de egyszerűen nem érdekel. Ha végigtoljátok Drake és kis kompániája eme kalandját, garantálom hogy osztjátok majd a véleményem.

A bejegyzés trackback címe:

https://focker.blog.hu/api/trackback/id/tr1112375121

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása