Néha minden túl egyszerűnek tűnik. Néha nem.

diabanyu

Tejjel, cukorral folyó Kánaán

Avagy, mi változik a diabéteszes gyerekednél, ha abbahagyod a szoptatást?

2017. július 24. - Bak Bernadett

Nem vagyok egy bagoly típusú ember. Sosem bírtam az éjszakázást. Este 10-kor aludtam, reggel 7-kor keltem.

Jaj, csak nehogy éjszaka szüljek!

A kilencedik hónap közeledtével nagy volt bennem a para. Csak nehogy éjszaka szüljek! Azt nem tudom, hogy bírnám ki. Sokkal jobb lenne nappal. Persze, Dávid ebben nem értett egyet velem. Délután kezdtem vajúdni vele és hajnalban meg is szültem. Így utólag visszagondolva, a fájások közepette tökmindegy volt, hogy éjszaka van vagy nappal.

A fiam 3 hónapos koráig nagyon jól aludt, éjszakánként csak 1x kelt. Akkor még nem tudtam, de az volt az igazi Kánaán. Aztán mint mindennek, ennek is vége lett. Olyan gyorsan tűnt el a nyugalom, mintha kikapcsoltak volna valamit.

Új szakasza következett az életünknek. Dávid éjszaka minduntalan felkelt. 20 percig tartott a mélyalvás szakasza, és utána, a REM fázisban azonnal ébredt. Nagyon naív voltam! Azt hittem, ugyanúgy élhetem az életem, mint előtte! Nem csoda, hogy hamar kiborultam.

Nem bírom tovább!

Feri egyszer csak elment az anyukájához. Magával vitte Dávidot is. Mellékelt a gyerekhez pár zacskó anyatejet, én pedig végre egy egész délutánt végigaludhattam. Mikor kipihenten felkeltem, nagy elhatározásra jutottam. Ha alszik a gyerek, alszom én is. Így fogom túlélni.

Egy darabig ez működött is. Gyereket kiságyból ki, gyereket ringat, gyereket kiságyba be, majd  gyorsalvás. Aztán az egyik barátnőm tanácsára levettük a kiságy oldalát is, és rögzítettük az ágyunkhoz. Így készült el a babaöböl. Ezzel sok értékes időt nyertem.

Persze semmi sem lehet tökéletes. Dávid ha felébredt, csak egyszer fogadta el a cicit. Ezért minden ébredésnél legalább fél órán keresztül ringatnom kellett, amíg végül le tudtam tenni.

Szép lassan újra ember lettem.

Egyéves korára már volt, hogy este 9-től éjfélig aludt, és csak utána ébredt 20 percenként.  Mindenesetre a babaöböl jól működött. Lassan sikerült ahhoz is hozzászoktatnom a gyerekem, hogy elfogadja a cicit. Dávid nem azért ébredt, mert éhes volt, vagy cici kellett, a probléma az volt, hogy nagyon sok tejem volt, és nem tudott cumizni rajta. Aztán erre is találtunk megoldást.

Tudom, vannak olyan gyerekek, akik kezdettől fogva jól alszanak. Vannak olyan gyerekek, akiknek meg kell érjen az idegrendszerük a jó alváshoz. (Ezt az érést 2-3 éves kor közé teszik. Minden egyes nap vágom a centit, várva, hogy mikor érünk már el odáig.) És persze, van egy harmadik kategória: a diabéteszes gyerek, akinek meg kell érjen az idegrendszere. Ebben a kategóriában van az én Dávidom is!

Bye-bye alvás!

signs-dealing-insomnia.jpg

Mikor beköszöntött hozzánk a diabétesz, akkor intettem búcsút örökre az alvásnak. Miért? Mert mikor a gyerek alszik, nekem akkor is mérnem kell a vércukrát. Mert éjszaka is lehet túl alacsony vagy éppen túl magas. És a mérés nem egy 5 perces művelet. Mára Dávid lassan már minden éjszakát átalszik, de míg ő alszik, addig én méricskélek.

Változások kora

Dávid leválasztásával, hogy már nem kap többet anyatejet, valami gyökeresen megváltozott. Olyan mértékben növekedett meg a fiam inzulinigénye, ami számomra felfoghatatlan. Nem szeretnék találgatni, hogy miért. Fogalmam sincs.

Az elmúlt hetekben a bázisinzulinját állítgattam a gyereknek. Nappal is, éjszaka is. És most tanítjuk egyedül elaludni. Találgatjuk, hogyan segíthetjük ebben, mi a legjobb neki. Jelenleg tesztidőszakaszban vagyunk.

Challange Day

A párom üzleti úton volt. A legnagyobb kihívást az okozta, hogy egyedül beleszúrjam a kanült a felébresztett, ordító gyerekbe.

Első próbálkozás: sikertelen

Alig tudtam lefogni Dávidot. Igazából a második próbálkozás is egy katasztrófa volt, mert már délelőtt cserélnem kellett az éjjel betett kanült. Így nem mondanám túl sikeresnek ezt az éjszakai akciót, de szerencsére ez elég kirívó eset.

Ilyen történetek után sokszor összeomlok. Úgy érzem, túl nagy feladatot kaptam. A szemem előtt lebegnek a diabétesz lehetséges szövődményei. Félek és kétségekkel küszködök.

És mindig ott a kérdés: vajon jól csinálom azt, amit csinálok?

 Ha érdekel a téma, kövess a facebookon is. Kattints ide. 

A bejegyzés trackback címe:

https://diabeteszesagyermekem.blog.hu/api/trackback/id/tr3012683883

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása