Filmes díjak tárháza

2017. január 18. 07:40 - Leenacat

Top10: Legjobban várt filmek január-február

Mostantól kéthavonta összegyűjtök egy listát, amelyben az általam legjobban várt filmeket próbálom bemutatni néhány szóban.  Itt is van az első rész, én ezeket a filmeket várom legjobban a következő 6 hétben. 

A listámból kimaradt néhány olyan film, amit ugyan szívesen megnéznék, de minden bizonnyal nem mozi forgalmazásban fogom ezt megtenni. Ilyen például a megható, svájci animációs film, az Életem Cukkiniként, amely egy kisfiúról szól, akinek meghal az édesanyja. Cukkini ezután gyermekotthonba kerül sok-sok kis árva közé, ahol sajnos nehezen találja a helyét. A szomorú történet ellenére a készítők a humort sem mellőzték, amely így egy kicsit enyhítheti fájó szívünket. Golden Globe díjra jelölték és január 24-én az is kiderül vajon ott lesz-e a legjobb öt idegen nyelvű film között az Oscaron. Kimaradt még a listámról az Arany című Matthew McConaughey főszereplésével készült kalandfilm, amelyben a jócskán elcsúfított Oscar-díjas színész által játszott Kenny Wells, az indonéz dzsungelben talál egy elképesztően gazdag aranylelőhelyet és kezd egy hatalmas üzletbe. Február végén pedig érkezik még egy alkotás, amely ugyan érdekelt, de a top 10-be nem fért be, ez pedig a Szólít a szörny. Conor édesanyja súlyos beteg, iskolatársai pedig folyton zaklatják, ám ekkor érkezik az életébe valami vagy valaki. A hatalmas méretű fa szörnnyé változik és három éjszaka is történetet mesél el Conornak. A film a halál és annak elfogadását próbálja bemutatni egy kisfiú szemén keresztül. 

Mindezek után pedig jöjjön a lista.

  1. Tulipánláz

Impozáns szereposztás és egy bonyolult szerelmi történet a 17. században, Deborah Moggach regénye alapján.  Amszterdamban él a gazdag Cornelis Sandvoort (Oscar-díjas Christoph Waltz) és felesége Sophia (Oscar-díjas Alicia Vikander), egynapon a férj úgy dönt, felkér egy festőt (Dane DeHaan), hogy készítsen portrét kettőjükről. Sophia rendkívül boldogtalan, hiszen csak a kényszer vitte rá a házasságra és a fiatal festővel hamar egymásba szeretnek. Ahhoz, hogy közös jövőt építsenek, befektetnek az akkor virágzó tulipán üzletbe. A mellékszerepekben feltűnik Judi Dench, Jack O’Connell és Cara Delevingne. A filmet egyébként már 2014-ben leforgatták, de azóta tologatták a bemutatót, rossz nyelvek szerint a végső vágás nem sikerült a legjobbra, így Harvey Weinstein megakadályozta a bemutatást mostanáig. Hamarosan meglátjuk, hogyan sikerült. 

Bemutató: február 23. (Forgalmazó: Fórum Hungary)

  1. Ez csak a világ vége

A tehetséges kanadai rendező, Xavier Dolan, aki még mindig csak 27 éves, immáron 6. filmjét készítette el, amelyet Cannes-ban a zsűri nagydíjával és az ökumenikus zsűri díjával jutalmaztak. Erre a színdarabból készült, érdekes témákat boncolgató kamaradrámára ráadásul közkedvelt francia sztárokat sikerült megnyernie. Az Oscar-díjas Marion Cotillard, Vincent Cassel, Léa Seydoux, Gaspard Ulliel és Nathalie Baye látható a fő szerepekben. A történet szerint a fiatal író 12 év után tér haza a családi házba, ahol aztán egy kemény hírt közöl velük, majd olyan témák kerülnek terítékre, amelyek vitára gerjesztik a családtagokat. A sok párbeszéd elgondolkodtathat, és további kérdéseket vethet fel bennünk.A film egyelőre Oscar-díjra esélyes a legjobb idegen nyelvű film kategóriában, hiszen bekerült a legjobb kilenc alkotás közé. 

Bemutató: január 19. (Forgalmazó: Cirkó Film)

8. Ártatlanok

1945 decemberében, Lengyelországban játszódik ez a francia-lengyel koprodukcióban készült erőteljes dráma. A fiatal Vöröskeresztes rezidens, Mathilde a koncentrációs tábor túlélőit gyógyítja, ám egy napon megkérik őt, hogy látogasson el a közeli bencés kolostorba. Az orvosnő szörnyű dolgokat tapasztal, ugyanis szinte az összes apácát megerőszakolták a szovjet illetve náci katonák, heten közülük pedig teherbe estek. Ám a terhesség és a gyalázat hitükkel összeegyeztethetetlen, ezért érkezik Mathilde, hogy segítsen rajtuk. Már önmagában ez a pár mondat szörnyen hangzik, de az ilyen kemény és felkavaró drámák tudják a legtöbbet adni a végén. A film egyébként a valláson és háborún kívül olyan témákat is bemutat,mint a barátság és az anyaság. Minden bizonnyal egy csodálatos és érzékeny alkotás lesz ez Anne Fontaine (Coco Chanel) rendezőtől.

Bemutató: 2017. február 19. (Forgalmazó: Cirko Film)

7. Az állampolgár

Vranik Roland következő rendezése kifejezetten aktuális témát jelenít meg. A filmben egy Afrikából Budapestre érkező férfi, Wilson életébe kaphatunk bepillantást, akinek fontos célja, hogy megszerezze a magyar állampolgárságot. Rögös út vezet odáig és természetesen ahhoz, hogy ez sikerüljön önzetlen segítségre is szüksége van. Nagy változások lesznek Wilson életében és a szerelem is rátalál, de felbukkan egy Shirin nevezetű perzsa lány, akit Wilson szolidaritásból befogad. Vranik Roland,nagyrészt amatőr színészekkel forgatott filmje, olyan aktuális témákra reflektál, mint a bevándorlás, az idegen országban való beilleszkedés illetve a más kultúrából jött, más bőrszínnel rendelkező emberrel köttető szerelemre.

Bemutató: 2017. január 26. (Forgalmazó: Mozinet)

6. Az alapító

Hogyan lett a McDonald’s ból mára az egyik legjövedelmezőbb gyorséttermi lánc? Az 1950-es években a McDonald testvérek már üzemeltették hamburgerezőjüket Kaliforniában és ebben látta meg a lehetőséget Ray Korc turmixgép eladó. Kitalálta, hogyan lehetne forradalmasítani az ételgyártást, minél gyorsabban finomat készíteni, amiből aztán hatalmas franchise rendszert hozott létre. Rayt Michael Keaton formálja meg, és a külföldi kritikák szerint nagyszerűen alakítja a tenyérbe mászó figurát.

Bemutató: február 2. (Forgalmazó: Fórum Hungary)

5. Paterson

Paterson egy New Jersey-ben (Paterson részén) dolgozó buszsofőr, aki szabadidejét a versírásnak szenteli. Felesége Laura azonban teljesen ellentéte férjének, ő nagyon élénk személyiség és élvezi, ha pörög körülötte az élet. Jim Jarmusch legújabb alkotása ennek a két különböző embernek a konfliktusmentes és rutinszerű életét mutatja be. Főhőseink mind a hét napja ugyanúgy telik, ám így is lehet kiegyensúlyozottan és elégedetten élni. A költészet természetesen központi témaként jelenik meg, de nem unalmas formában, ami még érdekesebbé teszi ezt az alkotást. A film tavaly Cannes-ban mutatkozott be, és a kritikusok rendkívül jól fogadták, december óta pedig az USA-ban is nagy sikernek örvend. Adam Driver - akit leginkább a Star Wars, Kylo Renjeként ismerhet a nagyközönség- fantasztikusan alakít és már csak miatta is érdemes lesz megnézni a humort sem nélkülöző filmdrámát.

Bemutató: február 16. (Forgalmazó: Cirko Film)

4. A számolás joga

Ebben a felemelő történetben három nő életét ismerhetjük meg, ám ők nem átlagosak és nem egy átlagos munkahelyen dolgoznak. Az 1960-as években egy matematikus, egy mérnök és egy számítógépes szakember a NASA-nál kapott munkát, mindhárman afro-amerikaiak. Akkoriban a feketéknek még nem volt könnyű dolguk, hiszen nem dolgozhattak egy részlegen a fehérekkel, ráadásul a nőket nem becsülték sokra a tudós világban. Ennek a három rendkívül okos nőnek, nem kisebb feladatban kell részt vennie, mint abban, hogy John Glennt sikerüljön kirepíteni az űrbe. Egy biztos, fontos üzenete van a filmnek és közben szórakoztat is. Az USA-ban rengetegen voltak kíváncsiak rá, több hete vezeti a jegyeladási piacot és az sem kizárt, hogy begyűjt 1-2 Oscar jelölést. Meglátjuk, nálunk hogyan fogadják, engem mindenesetre megvettek.

Bemutató:  január 19. (Forgalmazó: InterCom)

3. Jackie

Jacqueline Kennedyt senkinek sem kell bemutatni. Az, hogy mit élhetett át férje, az amerikai elnök, John F. Kennedy megölése után és hogyan zajlottak napjai a következő hónapokban az ebből a filmből kiderül. Azt persze már a történelemből tudjuk, hogy Jackie rögtön férje halála után interjúk sorozatát adta és a külvilág felé egyáltalán nem omlott össze. A film nem lineáris szerkezetű, hiszen ugrál az időben, ám pont ez teszi kellően érdekessé magát a First Ladyt. Natalie Portman alakítását az egekig dicsérték a kritikusok és azon sem lepődne meg senki, ha az Akadémia végül másodszorra is Oscarral jutalmazná.

Bemutató: február 9. (Forgalmazó: Mozinet)

 2. Holdfény

A frissen Golden Globe díjat nyert filmet mindenhol hatalmas elismerés övezi, és aki látta, nem győz áradozni  róla. Vajon mi lehet ennek az óriási sikernek a titka? A történetben egy afro-amerikai fiú sorsát követhetjük nyomon, három életszakaszban. Megismerjük az iskolatársai által kitaszított kisfiút, akit drogos édesanyja „nevel”, majd a tinédzser korú srácot, aki keresi identitását, végül a felnőtt férfit, aki már megtalálta a lelki békéjét. Olyan kérdéseket vet fel Barry Jenkins alkotása, amelyekre nekünk magunkban kell megtalálni a választ. A homoszexualitás, a bőrszín, a drog, a küzdés mind megjelennek a filmben és elgondolkodtatnak. Az Oscaron biztosan besöpör néhány díjat, úgyhogy már izgatottan várom!

Bemutató: február 16. (Forgalmazó: Vertigo Média Kft.)

1. A régi város, Oroszlán 

Kénytelen voltam végül két filmet az első helyre tenni, ugyanis nem tudok dönteni melyiket is várom jobban, mindkettő trailere egyformán megfogott. A régi város független amerikai filmként kezdte a tavalyi Sundance filmfesztiválon. Kenneth Lonergan szívbemarkoló családi drámája a kritikusokat lenyűgözte és nem mellesleg a hollywoody sztárok, Michelle Williams és Casey Affleck is brillíroznak szerepükben. Utóbbinak nagy esélye van arra, hogy megnyerje élete első Oscar-díját. A történet szerint Lee-nek vissza kell térnie abba a városba, ahonnan korábban szinte elmenekült és ekkor egy hatalmas feladattal kell szembenéznie. Bátyja életét veszíti és  utolsó kívánsága, hogy viselje gondját kamaszfiának, ugyanis ex felesége az alkoholizmusa miatt már alkalmatlan rá. Lee tele van fájdalommal és nyitott sebekkel, amikor visszatér szülővárosába, Manchesterbe, így vajon hogyan sikerül ezzel a feladattal megbírkóznia? Az érzékeny alkotásban a gyász és az új élet kezdése áll a középpontban. Akit ennyi még nemgyőzött meg, az tekintse meg a trailert, garantáltan  nagyobb hatása lesz. 

Bemutató: február 23. (Forgalmazó:InterCom)

Az Oroszlán is egy "szem nem marad szárazon" jellegű ausztrál dráma, amelyben egy indiai kisfiú rossz vonatra száll fel és elveszíti családját. Ami még szomorúbbá teszi a filmet az az, hogy megtörtént esemény alapján készült. Az öt éves kisfiút végül adoptálják, de természetesen sosem feledi el, hogy volt egy családja, akiket felnőttként szeretne újra viszont látni. A főszerepben Dev Patel és Nicole Kidman. Mindketten számíthathank Oscar jelölésre, (igaz csak mellékszereplő kategóriában) és a filmnek is jó esélye van bekerülni a legjobb alkotások közé. 

Bemutató: február 16. (Forgalmazó: Fórum Hungary) 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://aranyszobrok.blog.hu/api/trackback/id/tr8112133813

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
Filmes díjak tárháza
süti beállítások módosítása