9 Nyíl

Ez az év is jól indult a European Touron

2017. március 24. 23:00 - Dart Major

HappyBet German Darts Championship - első nap (összefoglaló)

Elindult hát az idei ET nagyüzem, rögtön néhány komoly névvel az első napon. Sok szempontból érdekesek ezek a versenyek. Egyrészt láthatunk olyan játékosokat akik kevesebbet vannak képernyőn, láthatunk pro tour kártyával nem rendelkezőket is. Másrészt itt sem mindig jön be a papírforma, nem egy alkalommal az esélytelenebbnek tartott versenyző örülhet a mérkőzés végén. Harmadrészt pedig ez a sorozat nagyon fontos része a PDC életének, hiszen a világbajnoki kvóta megszerzésében nagy szerepe van az itt elért pénzdíjaknak. Most nézzük mi történt az első napon.

et10.jpg

Richie Corner - Kirk Shepherd: 6-2

Minden idők legfiatalabb vb döntőse nyitotta a napot, de nem ezen a meccsen kezdte meg a felzárkózást korábbi önmagához.Igazán egy problémája volt Shepherdnek az a kiszállózás. És mivel ez rém rosszul ment neki ezért Corner már 5-0-ra is vezetett innen pedig nem volt visszaút. Itt megjegyezném, hogy Richie a második leget brilliáns módon, 12 nyílból oldotta meg. A végén két becsületleg összejött Shepherdnek, de ennél több nem jutott neki.


rc.jpg
Ryan Meikle - Paul Harvey: 4-6

Nem túlzok ha azt mondom, hogy a délután legjobb meccse ez volt. A felek összesen tíz alkalommal dobtak 10-at, Harvey emellett mesterien kiszállózott, és nem utolsó sorban izgalom is akadt bőven. Kezdésnek gyorsan elvették egymás kezdését (mind a ketten öt köröst dobtak), majd elmentek szépen kéz a kézben 4-4-ig. Meikle a nyolcadik leget parádésan 14 nyíllal teljesítette, igazán kiváló kör volt. Ezután viszont Harvey nem hagyott esélyt mind a két alkalommal 14 nyíllal hozta a legeket így 100 feletti átlaggal, 85%-os kiszállózással nyert. Kiváló meccs volt, mind a két versenyző előtt le a kalappal.


ph_1.jpg
David Pallett - Veijo Viinikka: 6-1

Na ez a meccs pont papírforma lett, és nem a bevezetőben említett meglepetés. Az ifjú David konkrétan felmosta a színpadot ellenfelével, miután az első leget egy besokallást követően elbukta. Ezután viszont belejött az angol, és előbb kihasználta a finn kihagyott helyzeteit, majd pedig állva hagyta ellenfelét. Három alkalommal 100 alá sem ért Viinikka, amikor Pallett már kiszállt. A végét pedig egy 12 nyilassal koronázta meg, a majdnem 100 pontos átlagot elérő játékos. A következő körben Buntingnak kemény dolga lesz ezzel a roppant ügyes fiatal sráccal.


dp.jpg
John Bowles - Stefan Stoyke: 6-2

Az előző remeklés után jött egy feketeleves. Fene se kérte, de ezt kaptuk. Amikor az első leget az angol a huszadik nyíllal fejezte be már tudni lehetett, hogy nem lesz egy darts ünnep a meccs. 2-2-ig legalább annyi izgalom volt, hogy ki nyeri meg az adott leget, amiben derekasan szórták a tripla nélküli köröket. De az ötödiktől kezdve még ennyi sem volt. Bowles a nagyobb rutinjának köszönhetően (és ellenfele gyengélkedésének) megnyerte a hátralévő legeket, és ezzel belépett a következő körbe. Az átlagok önmagukért beszélnek, óva intenék mindenkit attól, hogy ezt a meccset megnézze ha nem látta.


jb.jpg
Ryan de Vreede - Krzysztof Ratajski: 2-6

Na ez a parti már darts volt a javából, köszönhetően a Budapesten remeklő és ezzel ide kijutó Krysztofnak. Pillanatok alatt elhúzott a lengyel 4-0-ra, köszönhetően magas átlagának (102 felett volt ekkor) illetve annak, hogy ötből négy alkalommal eltalálta a duplát, egyszer ráadásul igen bravúrosan. 106-ra megdobta a kötelező T20-at, majd eltalálta a D14-et. De zavarba nem jött, egyből bedobta a D9-et. Itt egy picit rápihent lengyel barátunk a meccs hátralévő részére, és két leget is elvitt a holland játékos. de Vreede becsületére legyen mondva, egy szép 124-es kiszállót összerakott, de ennél több öröme nem volt. Ratajski nagyot játszva, simán lépett tovább.


kr.jpg
John Michael - Mick McGowan: 2-6

Még egy leves, amit szívesen kihagytam volna. Főleg mert igazán kedvelem a táncos lábú Johnt. De ez ma nem az Ő napja volt. És akkor még finom voltam. Még a 80-as átlagot sem érte, a kiszállója 30% alatt volt, így még a két nyert leg is bravúr. McGowan sem lehet magára túl büszke, de legalább elmondhatja magáról, hogy gyengébb játékkal is tudott meccset nyerni.

 
jm.jpg
Diogo Portela - Martin Schindler: 6-3

Meglepetés! Nem is kicsi. Schindler már rutinosnak számít, hiszen ez már a hetedik European Tour fellépese, megszerezte a tour kártyát is, jutott már tizenhat közé a Players Championshipben, szóval az esélyek mellett szóltak. De ez most nem számított semmit. Hiába vezetett 2-1-re és 3-2-re is a német, a brazil játékos nem adta fel, nem hagyta el magát hanem derekasan küzdött. Ha kellett 109-ről kiszállt, ha kellett öt körből behúzta a leget, és ha Schindler nem dobta meg a kiszállót akkor Ő büntetett. Megérdemelt brazil győzelem!


dp_1.jpg
Michael Plooy - Christian Kist: 5-6

A délután remek zárása volt ez a holland derbi. Így egyszerűen. No nem azért mert ufo módjára tolták volna tömeget a felek. Nem is azért mert hibátlanul kiszállóztak volna. Hanem azért mert izgalmas és nagyon fordulatos volt a csata. A  korábbi BDO világbajnok Kist, igen komoly hátrányba került az elején, hiszen 3-1 is volt az állás Plooy javára. Aki ezt elég durván hozta össze. A második leget tizenkét nyíllal abszolválta, és ezt megfejelte egy 146-os kiszállóval. Sőt erre még egy lapáttal rátett, amikor a negyedik kört 160-ról kiszállva húzta be. Ezután viszont Kist felébredt, illetve Plooy szétcsúszott, és az ex-bajnok elvitt négy leget zsinórban. Igaz ezek közül egy volt 15 nyilas, vagyis PDC szinten értékelhető. Érkezett egy újabb fordulat, ami elhozta Plooy számára az egyenlítést. Következett a döntő leg, ami úgy tűnt áll a zászló az esélytelenebb hollandnak, hiszen 82-re volt három nyila. De elhibázta, Kist pedig 106-ról kiszállt és megnyerte a meccset.


ck.jpg
Dimitri van den Bergh - Adam Hunt: 6-4

Az esti program kifejezetten jól indul a táncoslábú belga fiatalember és az igen jó kezű fiatal angol játékosnak hála. 2-2-ig elvoltak azzal, hogy hozták a saját kezdésüket, majd Hunt két leges előnybe került. Ebben a pillanatban úgy tűnt meglepetés lesz, de a belga vissza tudott jönni. Előbb kiszállt 136-ról, majd ki is egyenlített. Csak magát okolhatta az angol, hiszen mind a két elbukott legben volt esélye nyerni. Aztán pedig jött az a törvényszerűség, miszerint a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. 4-4 után Dimitri nem adott sanszot ellenfelének és behúzta a mérkőzést. Jó csata volt két feltörekvő fiatal között. A belga kétszer is tudott 11 azaz tizenegy nyilast dobni, míg Hunt legalább elmondhatja magáról hogy volt sansza a győzelemre.

 
vdb.jpg
Jan Dekker - Chris Quantock: 6-5

Ez a meccs sem volt épp unalmas vagy gyenge színvonalú.Épp ellenkezőleg. Mind a két játékos korrekt 90 feletti átlagot dobott, ami már önmagában dicséretes. A másik pedig, hogy végre olyan meccs volt ahol jól is kiszállóztak a felek. 60% illetve 71,43%. A játékosok közül a nagyobb dicséret Dekkert illeti aki elképesztő nagyot küzdött és a sírból hozta vissza a meccset. Quantock vezetett 3-1-re, 4-2-re és 5-3-ra is, mégpedig olyan módon, hogy minden leget öt körből oldott meg. De mégse jött össze a győzelem. Talán elhitte, hogy megvan. Néhány triplamentes kör, egy meg nem dobott nagy kiszálló, és már el is ment a hajó. Tanulságos mérkőzés volt.


dek.jpg
Ryan Searle - Paul Nicholson: 2-6

Az eddigi eltelt két meccs után most jött egy teljesen másmilyen találkozó. Paul Nicholson nagyon gyorsan döntésre vitte a dolgot. A mérkőzése csak 1-1-ig volt szoros, utána az ausztrál játékos különösebb gond nélkül hozta a legeket. Az ötödik leget 156-al zárta le Nicholson, ezzel pedig úgy nagyjából le is rendezte ellenfelét. Searle nem is nagyon tudott kiszállóra leérni, ha meg mégis akkor nem dobta be. Így pedig egy szolid átlag is belefért az ausztrálnak aki abszolút megérdemelten nyert.

received_1404640972929882.jpeg

Michael Rasztovits - Mervyn King: 5-6

Nem szokványosan indult a meccs, 2-2-ig senki sem tudta hozni a saját kezdését. Először King tudott első pályáról leget csípni és ekkor vezetett először, köszönhetően két zsinórban elhelyezett öt körös játéknak. Ezután 4-4-ig mentek el az urak, majd Rasztovits breakelt egyet és kezdhetett a győzelemért. Ekkor viszont az öreg Mervyn varázsolt egy tizenegy nyilast és egyenlített. Ez pedig nagy lökést adott neki és be is húzta a meccset.

received_1404640926263220.jpeg

Darren Johnson - Robert Allenstein: 6-1

Nem volt egy túl izgalmas mérkőzés annyi szent. Johnson rögtön egy breakkel nyitott, ami után saját kezdését is hozta és ezzel gyorsan két leges előnyre tett szert. Allenstein egy 100-as kiszálló végén még szépített, de ezzel vége is volt részéről a dalnak. A rutinos angol elkezdett komolyan, mondhatni PDC-s szinten dobálni és csupa öt körös legeket produkálva elvitte az összes leget. 97 pontos átlag, 46,15% kiszállón korrekt kis teljesítmény. Jól játszott Johnson, na.

received_1404634572930522.jpeg

Chris Dobey - Jamie Bain: 5-6

Lehet nem túlzok, ha azt mondom ez volt a nap mérkőzése. Először mindenki hozta a saját kezdését, majd Dobey breakelt és utána megint megoldotta első pályáról. Ezzel pedig 3-1-re ellépett és a hatodik leg végéig ezt meg is őrizte. Bain viszont nem hagyta ennyiben, előbb szépített, majd elvette Dobey kezdését. A kilencedik legben Dobey breakelt egy 108-as kiszálló után így megint nála volt az előny. Fordulat következett természetesen: Bain breakelt mégpedig 129-es kiszállót dobva, tizenkét nyilas volt egyébként. Ez rosszul érintette Dobeyt, három kört dobott tripla nélkül, így a győztes Bain lett, aki 102-es átlagot hozott össze. Nagy meccs volt, a tizenkét nyilast leszámítva, csupa öt köröst láthattak a nézők.


17496277_1404640976263215_594611369_n.jpg
Bernd Roith - Jermaine Wattimena: 1-6

Nos, ez sem volt az a parti ahol le kellett volna rágnunk a körmeinket. Az első leget még hátsó pályáról elvitte Roith, de ezzel csak azt érte el, hogy a hollandban felmenjen a pumpa. Ez olyan jól sikerült a németnek, hogy Wattimena dobott gyorsan egy tizenkét nyilast, majd elkezdte szórni a tizennégy illetve tizenöt nyilasokat. Roith konkrétan a meccs hátralévő részéig kiszállóig sem jutott el. A holland bevágott még egy tizenkét nyilast, 102 pont felett zárt átlagban, vagyis nemes egyszerűséggel kiütötte ellenfelét. Gyilkos volt.


ck.jpg
Kevin Painter - Stephen Burton: 6-5

Alap esetben mindig örülök ha Kevin Paintert láthatom a színpadon. De ez a mérkőzés nem olyan volt aminek örültem volna. Az a tény, hogy Painter erősen megizzad egy olyan Burton ellen aki éppen átlépi a 80-as átlagot az több mint bosszantó. Igaz ennek oka, hogy a "Művész" mostanában elég rendesen hadilábon áll a duplákkal és ez ma is majdnem megbosszulta magát. Hektikus meccs volt, hol egyik vezetett, hol a másik a végén az utolsó legekre szétesett Burton már nem bírt tömeget dobni, és hiába vezetett 5-4-re, a tizedik legben három sorozatot dobott tripla nélkül,az utolsóban kettőt és ez túl sok volt a jóból, így Kevin Painter tudta tovább szenvedni magát a következő körbe. De ott jóval több kell majd 28%-os kiszállózásnál és nem lesz elég ha csak kétszer tud ötköröst dobni.


kp.jpg

Szólj hozzá!
Gamecente

A bejegyzés trackback címe:

https://9nyil.blog.hu/api/trackback/id/tr1612368151

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása