Kocogással kezdte, triatlon lett belőle

IMG 2931-1024x684
A cikket a Telekom támogatta
2017.12.15. 07:48
Hetente ötször fut, kétszer úszik, köztük pedig egyéb erőnléti edzéseket végez. Nem, nem egy olimpikonról írunk, hanem Túróczi Réka amatőr triatlonistáról, aki egyben három gyermek édesanyja. Hobbiból kezdett el futni, inspiráló Instagram fotói pedig annyira bepörögtek az interneten, hogy ma már műsorokba hívják, szakértőnek kérik fel, és a különböző márkák is megtalálták.

„Anya vagyok, nő és szenvedélyes futó”

- írja Túróczi Réka a bemutatkozó szövegében irunmom nevű weboldalán, amelyen nemcsak edzésekkel, egészséges életmóddal kapcsolatos tanácsokat oszt meg, hanem őszintén beszél arról is, milyen három gyerekkel az élet, miért ne érezzen bűntudatot egy anya, amiért magával is akar foglalkozni, sőt, azt is megírja, hogy a francba lehet 24 órába belezsúfolni az edzéseket, a gyereknevelést, a civil félállását, na és persze az egyre több felkérést.

RUNNING VOCABULARY - PRERACE RUN One of the most common questions of runners before the race: Does running the day before the race make my legs tired? My experience is: No, a very easy 20-25 min, max 5 K jog will be rather benefitial. The run doesn’t tire you out and only serves to prepare your legs, body, and mind to perform optimally the following day. (similar to shakeout run). We did today our prerace jog at Kite Beach in Dubai with @enjobban! Thanks for the great location tips guys! After the race we will test some more...for recovery runs😊 to be continued. ❤️❤️❤️🏃🏻‍♀️📚 FUTÓSZÓTÁR - ÁTMOZGATÓ FUTÁS - Verseny előtt az egyik leggyakoribb kérdés: fussak-e egy nappal a verseny előtt? Nem fárasztja ki a lábakat? Az én személyes tapasztalatom, hogy nem. Sőt, jótékony hatással van a másnapi teljesítményre egy nagyon laza 20-25 perces, max 5K jogg. Nem fáraszt ki - ahogyan a kemény edzések közötti regeneráló futások sem - inkább ráhangolja a testet és a lelket a másnapi optimális teljesítményre. Ma Bogival a Kite Beachen futottuk az átmozgatót. Nagyon köszönöm a szuper helyszín tippeket! Verseny után teszeljük a többit...na mihez? Regeneráló futáshoz😊 Folyt köv ❤️❤️❤️ #run #running #iloverunning #preracerun #onedaybeforerace #jog #prepare #bodyandsoul #easyrun #5k #polarkozosseg #polarv800

A post shared by Reka Turoczi (@irunmom) on

Nem csoda, ha őszinte megnyilvánulásaival, személyes fotóival egykettőre népszerű lett az interneten, vezető hírportálok, magazinok írtak róla, tévéműsorokban szerepel. Arcával ásványvizes és sportreklámokban is egyre gyakrabban találkozhatunk, és sorra jönnek az egyéb megkeresések is. Pedig, minden csak azzal kezdődött, hogy megosztott pár futós képet az Instagram falán, amelyet már közel negyvenezren követnek.

There are always things to learn. Running is just about your own body, biking is on the other hand respecting a machine and rule it with humbleness. Speed and distance is another dimension on this horse. Try once running right after a biking session, which is called brick training. A totally different running feeling, it feels slow and your legs are heavy...you will value a hard intervall later and will be easier to accept if it hurts. It's all relative. ❤️🚴‍♀️🏰🦁 Mindig van mit tanulni. A futás a saját testedről és lelkedről szól, a biciklizés azonban megtanít együtt sportolni egy géppel, amit alázattal kell uralni. A sebesség és a táv egészen más dimenzió a nyeregből. Próbáljátok ki egyszer a bringa utáni futást közvetlenül, amit kapcsolt edzésnek hívnak. Sokkal lassabbnak tűnik a futás, a lábaid pedig ólmosabbak. Mentálisan ezek után jobban fogod bírni a kemény gyorsítókat, ha éppen fáj és savasodsz. Minden relatív. #biking #triathlon #ilovetriathlon #trilife #ilovebudapest #bricktraining #respect #machine #bmc #crosstraining #thereisalwaysworse #polarkozosseg #polarv800

A post shared by Reka Turoczi (@irunmom) on

Réka ráadásul jól bánik a social média felületekkel, és egyben az internet adta lehetőségekkel, melyben benne rejlik az is - ami vele is megtörtént -,

Köszi, internet!

Rengeteg dolgot köszönhetünk az internetnek, amit ráadásul az okostelefonunkkal már oda visszük magunkkal, ahová szeretnénk. Segítségével eltűntek a korlátok, kinyílt a világ, ráadásul az élet minden területén számíthatunk rá, ahogy a sportolásnál is. Gondoljunk csak bele, milyen könnyű helyzetben vagyunk, hiszen ha apadóban van a lelkesedésünk, akkor egy kattintással meríthetünk kitartást a közösségi médián található online sportcsoportok tagjaitól, vagy olyan weboldalakról, mint amilyen az irunmom, de a telefonra letölthető applikációk segítségével ingyenes edzésterveket is letölthetünk, sőt, virtuális edzők utasításaira is tornázhatunk.

hogy fotónkkal, posztunkkal emberek ezreit érhetjük el, és tűnhetünk ki a tömegből egyik pillanatról a másikra. 

A szereplés egyébként nem állt tőle távol, a húszas éveiben modellként is dolgozott, és a mozgás is viszonylag állandó résztvevője volt az életének: családjában a sportnak értékteremtő, nevelő, személyiségformáló és családépítő hatása volt, így gyerekkorában  síelt és úszott, később pedig a modellkedés évei alatt is edzett. Komolyabban viszont csak az első gyerek születése után kezdett el futni: 2007-ben, egy nyolcszáz méteres pályán futotta első köreit. Eleinte hetente kétszer, háromszor járt el, de mentálisan annyira feltöltőnek érezte a futást, hogy végül a mindennapjai részévé vált, és elkezdte komolyabban is feszegetni a határait. Három évvel később már a 12 km-es Vivicittán indult, közben pedig újabb két gyermeke született.

A sportról terhesen sem mondott le, második gyermekénél az ötödik hónapig futott, és a szülés után már pár nappal szintén a pályán volt.  2007 óta lefutott négy maratont, és 2014-ben részt vett az első Ultrabalaton versenyén, amely számára is óriási kihívás volt.

A triatlon nem sokkal később egy saroksérüléssel érkezett az életébe, ami miatt nem tudott futni egy ideig, és arra kényszerült, hogy úszással, biciklizéssel pótolja. 2016 szeptemberében már egy balatonfüredi trialonverseny a női aranyérmeseként állhatott a dobogóra. Jelenleg azt tervezi, hogy negyvenéves korára az IronMant is kipipálja.

Brand & Content Brand & Content
A cikket a Brand & Content készítette az Telekom megbízásából, nem az Index szerkesztősége. Arról, hogy mi is az a támogatói tartalom, itt olvashat részletesebben.