Nyolcadik vb-nap, éremesély a Balatonon

Index
2017.07.21. 22:43
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Szombaton négy számban avatnak bajnokot. Kettőt szinkronúszásban és kettőt műugrásban. Ezzel mind a két sportág elbúcsúzik a vizes világbajnokságtól. Vasárnaptól az úszók veszik birtokukba a Duna Arénát. Vízilabdában a nők a negyeddöntőbe jutásért, és a 13-16. helyért folytatják. A mi csapatunk most pihen

• Franciaország-Ausztrália 22.00
  • Július 21-én este 22.00 órától egészen augusztus 3-áig lezárásra kerül a Budai alsó rakpart Halász utcai és Üstökös utcai felhajtók közé eső szakasza, mivel itt helyezik el a 17. FINA Világbajnokság óriás toronyugró versenyzőit kiszolgáló pihenőlétesítményeket.

Az útlezárás okozta forgalmi korlátozás enyhítése érdekében a szervezők tájékoztatása szerint a Halász utca felől északra tartó forgalom a Halász utcai felhajtótól a Fő utca felé tartó útszakaszt természetesen tovább használhatja, a Halász utcától délre haladók pedig a rakpart alsó szakaszára továbbra is ráhajthatnak

• Magyar szempontból két fontos eseményt hozott a vizes világbajnokság pénteki versenynapja, amellett, hogy három világbajnoki címet is kiosztottak.

A férfi pólóválogatott tükörsimán hozta a franciák elleni meccsét, de a csoportelsőséghez még az is kellett, hogy az olaszok ne nyerjenek tíz, vagy annál több góllal az ausztrálok ellen. A meccs első fele úgy nézett ki, hogy az olaszok simán megcsinálják, aztán a második felében alig lőttek gólt, az ausztrálok sem sokat, de tartották az eredményt, a számunkra kedvező eredményt.

Délelőtt a nyíltvízi úszók vívtak túlélő versenyt a rekkenő kánikulában. Ennek ellenére nagyszerűen versenyeztek Olasz Anna az 5., Gyurta Gergely a 6. helyen csapott célba, így a magyar csapat 15 ezer dollárt keresett a vb-n, nem mellékesen a pontversenyben a hetedik helyen végeztek.

Kettős kínai sikerrel zárult a női műugrók 3 méteres száma. A címvédő és olimpiai bajnok, Si Ting-mao óriási fölénnyel nyert a Duna Arénában, a döntő öt sorozatából négyszer az ő ugrását értékelték a legjobbnak a pontozók. A 25 éves sportoló összességében a hatodik világbajnoki aranyérmének örülhetett, a magyar fővárosban pedig a másodiknak. Ezt megelőzően hétfőn szinkronműugrásban végzett az élen.

Férfi vízilabdatorna, 3. forduló

A csoport:

• Brazília-Kanada 6-6 (1-2, 3-2, 1-2, 1-0)
    • Montenegró-Kazahsztán 13-5 (2-0, 4-0, 3-2, 4-3)
    • A végeredmény: 1. Montenegró 5 pont, 2. Brazília 3, 3. Kazahsztán 2, 4. Kanada 2.

B csoport, 3. forduló:

• Magyarország-Franciaország 13-7 (6-1, 2-3, 3-1, 2-2)
    • Ausztrália-Olaszország (2-5, 0-3, 3-2, 0-3) 5-13
    • A csoport végeredménye: 1. Magyarország 5 pont, 2. Olaszország 5 pont, 3. Ausztrália 2 pont, 4. Franciaország 0 pont.

C csoport:

• Spanyolország - Dél-afrikai Köztársaság 16-4 (3-2, 1-0, 6-1, 6-1)
    • Szerbia-Görögország 11-6 (2-1, 3-3, 3-0, 3-2)
    • A végeredmény: 1. Szerbia 6 pont, 2. Görögország 4, 3. Spanyolország 2, 4. Dél-afrikai Köztársaság 0

D csoport:

• Egyesült Államok-Oroszország 14-11 (6-1, 3-5, 3-1, 2-4)
    • Horvátország-Japán 16-6 (5-1, 5-3, 4-1, 2-1)
    • A végeredmény: 1. Horvátország 6 pont, 2. Oroszország 2, 3. Japán 2, 4. Egyesült Államok 2

A péntek világbajnokai

Nyíltvízi úszás:

• Férfiak, 25 km, világbajnok: Axel Reymond (Franciaország) 5:02:46.4 óra
    • Nők, 25 km, világbajnok: Ana Marcela Cunha (Brazília) 5:21:58.4 óra
    • Műugrás, női 3 m, világbajnok: Si Ting-mao (Kína) 383,50 pont
  • 13-5 lett a vége, az ausztrálok kiharcolták nekünk.

• 13-5 és ez az eredmény nem változik, ha Ausztrália úgy játszik, ahogy az utolsó negyedben végig.

• 12-5-re vezetnek az olaszok.

• 11-5 az olaszoknak, ebből akkor sem lesz tízgólos különbség, ha a fene fenét eszik is.

• És egy picit sem tudtak előrébb lépni. Ausztrália támad, de kapura sem nagyon lő, ellenben kiválóan védekezik.

• És eredmény semmit nem változott. Alakul ez.

• és még mindig öt gól a különbség az olasz-ausztrálon.

• Óriási örömöt kelt a lelátón, most 6:22 és még mindig öt közte.

• Ahogy az ausztrál kapus is, aki védéssel kezdi a negyedet. Egy-egy kimaradt helyzet, 7 perc vissza 5-10 az állás.

• Az utolsó másodpercben lőnek egy gólt, 10-5-re jönnek fel, 3-2-re nyerik a negyedet, még nyolc perc és ott lehetünk.

• Egy emberhátrányt, de lövés nélkül fejezik be a támadásukat, egy perc van hátra a negyedből.

• Egy távoli bomba szépen utat talál az olasz kapuba. Egyet faragtak, de aztán rögtön kapnak egyet.

• A játékvezetők, Figlioli füttykoncert közepette lőtt ötméterest, holott a kontra reálisabb lett volna, így most 9-3

• Pedig lassan három perc telt el a negyedből, sőt, az ausztrálok lőttek egy gólt 8-3 most.

• Már 8-2 az olaszok javára, az ausztrálok nem sok ellenállást tanúsítanak. A félidőben így aztán nem kerültünk közelebb a csoportelsőséghez.

• Megálltak az olaszok, de eddig nagyon sima olasz fölény, ez még több is lehet, mint tízgólos különbség.

• Az első negyed végén.

• De még így sincs nagy baj, 5-2-re vezetnek

• Az ausztrálok az olaszok húzós gólja után hasonlót dobnak, 3-2-re vezetnek az olaszok.

• szorossá tenni a meccset, az első negyed közepén 1-2-re állnak.

• De még kilencgólnyi különbség kell a csoportelsőséghez. Elég sokan maradtak kinn a Hajós Alfréd uszodában, nyilván az ausztráloknak drukkolni.

• Követjük majd mi is, kövessék velünk Önök is!

• Csütörtök este óta már egy helyen lakik és készül a magyar úszóválogatott a vizes világbajnokság vasárnap kezdődő rajtjára. A csapat tegnap este hétkor gyülekezett a margitszigeti Danubius Grand Hotelbe, ahol ott volt Hosszú Katinka és edző-férje Shane Tusup is, akik az nso.hu híre szerint korábban érkeztek. Az úszók vasárnap 9:30-kor kezdik a selejtezőket.

• A magyar nyíltvízi úszók összesen 15 ezer dollár pénzdíjban részesültek a vizes világbajnokságon elért helyezéseik alapján. Az első nyolc részesült pénzdíjban, a magyaroknak pedig a női öt kilométer kivételével minden számban volt versenyzőjük a legjobbak között, amire korábban nem akadt példa. Ennek köszönhetően a pontversenyben hetedik helyen zárt a hazai csapat.

Az összeállítás alapján Rasovszky Kristóf kereste a legtöbb pénzt 6500 dollárral, ugyanis 5 kilométeren hetedik, 10 kilométeren ötödik lett, míg a csapatversenyben hetedikként végzett társaival. Olasz Anna 5000 dollárral gazdagodott, miután 10 kilométeren nyolcadikként, 25 kilométeren pedig ötödikként zárt. A medencés versenyekben is érdekelt Gyurta Gergely 2500, míg Novoszáth Melinda és Juhász Janka 500 dollárnak örülhetett.

• Kettős kínai sikerrel zárult a női műugrók 3 méteres száma. A szám címvédője és olimpiai bajnoka, Si Ting-mao óriási fölénnyel nyert a Duna Arénában, a döntő öt sorozatából négyszer az ő ugrását értékelték a legjobbnak a pontozók.

A 25 éves sportoló összességében a hatodik világbajnoki aranyérmének örülhetett, a magyar fővárosban pedig a másodiknak. Ezt megelőzően hétfőn szinkronműugrásban végzett az élen. Mögötte több mint húszpontos hátránnyal honfitársa, Vang Han lett a második, míg harmadikként a kanadai Jennifer Abel zárt.

Műugrás, női 3 m

1. Si Ting-mao (Kína) 383,50 pont

2. Vang Han (Kína) 359,40

3. Jennifer Abel (Kanada) 351,55

• Az olaszok elleni döntetlen negatív főszereplői a játékvezetők voltak, különösen Hárai kiállítása tűnt egyértelműen az ellenfélnek kedvező, súlyosan hibás ítéletnek. A meccs után Nagy Viktor, a válogatott kapusa így nyilatkozott:

"Mindig fújnak az olaszoknak. Most, hogy hazai pályán vagyunk a vb-n, azt hittem, korrekten, semlegesen fújnak. De ez gusztustalan volt."

Rossz hír Nagynak és a csapatnak, hogy a péntek esti, Franciaország elleni csoportmeccsen is ott lesz az olasz meccsen fújó páros egyik fele, az orosz Naumov személyében. Ettől függetlenül a franciákat kötelező simán verni, annak meg igen-igen kicsit a valószínűsége, hogy ennek a meccsnek a gólaránya számítson az olaszok elleni összevetésben.

• Két nap a rajtig az úszónőnek, vasárnap megy először a vébén. Addig multitaszkingol. (Vagy hogy mondják ezt magyarul.)